Karadeniz Pet

kuşumun ayağında yara var, yürüyemiyor

bristol1

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu kafeste tüneği üzerinde yığılmış şekilde buldum, daha sonra etraflıca baktıktan sonra ayağını gördüm ama ne yapacağımı bilmiyorum,
yardım edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-05-10 at 00.39.58.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-10 at 00.39.58.jpeg
    213.3 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2022-05-10 at 00.39.59.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-10 at 00.39.59.jpeg
    220.5 KB · Görüntüleme: 56
Veterinere gitmelisiniz. Size bir merhem önersin. Eğer öyle bir durum yaşasaydım mutlaka önerirdim ama yaşamadım. Veterinere gitme imkanınız yoksa bilinen bir yara merhemide sürebilirsiniz. (Bebekler için olursa daha iyi olur)
İyi günler.

Muhabbet kuşumu kafeste tüneği üzerinde yığılmış şekilde buldum, daha sonra etraflıca baktıktan sonra ayağını gördüm ama ne yapacağımı bilmiyorum,
yardım edebilir misiniz?
Teramisin krem surunuz. Akşamlari. Kremi sürdükten sonra ışıklı ortam olmasın. Oda ışığını kapatın Kremi yemesini engellemek için. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için inşallah yakın zamanda iyi olur

Tuvaletini de böyle yaptığı için endişelim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-05-10 at 11.16.19 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-10 at 11.16.19 (1).jpeg
    116.1 KB · Görüntüleme: 45
  • WhatsApp Image 2022-05-10 at 11.16.19.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-10 at 11.16.19.jpeg
    72.8 KB · Görüntüleme: 39
Yem yiyor mu dışkısı normal değil

Yem yiyor mu dışkısı normal değil
Yanındaki dişi sıkıştırdığı için yemediğini düşünüyorum ama gün içinde yanında durup besliyorum, sıkıntısının yem yemediği için olup olmadığını anlayamadım. Bugün yeni bir kafes alıp tamamen ayırmayı düşünüyorum umarım ondan sonra düzelir dışkısı eğer düzelmezse veterinere götüreceğim

Yanındaki dişi sıkıştırdığı için yemediğini düşünüyorum ama gün içinde yanında durup besliyorum, sıkıntısının yem yemediği için olup olmadığını anlayamadım. Bugün yeni bir kafes alıp tamamen ayırmayı düşünüyorum umarım ondan sonra düzelir dışkısı eğer düzelmezse veterinere götüreceğim
Probiyotik kullanıyor musunuz

Dışkısı yok yani o beyaz kısım dışkı değil aslında yem yemeyen kuşlar genelde böyle beyaz dışkılar siz hastaysa zaten ayırın diğerine bulaşabilir ve gözlemleyin hiç yemiyorsa günde 2 3 kere besleyin az yiyorsa 1 kere.

Dışkısı yok yani o beyaz kısım dışkı değil aslında yem yemeyen kuşlar genelde böyle beyaz dışkılar siz hastaysa zaten ayırın diğerine bulaşabilir ve gözlemleyin hiç yemiyorsa günde 2 3 kere besleyin az yiyorsa 1 kere.
Bilgi için teşekkür ederim, dişi çiftleşmek için zorladığı için bu halde olduğunu düşünüyorum. Erkek olan çok sağlıklıydı, son günlerde bu durumdan dolayı yem yemeyi bırakmış olabilir.

Evet arkadaşımızın dediği gibi bence de kuşları ayırın. Bu vitamin hakkında pek bi bilgim yok. Onerebilecegim vitamin gervit onerebilecegim probiyotik entrobac. Bu ikisi bağışıkligi da güçlendiriyor. Temin ederseniz iyi olur.

Evet arkadaşımızın dediği gibi bence de kuşları ayırın. Bu vitamin hakkında pek bi bilgim yok. Onerebilecegim vitamin gervit onerebilecegim probiyotik entrobac. Bu ikisi bağışıkligi da güçlendiriyor. Temin ederseniz iyi olur.
Önerileriniz için teşekkür ederim, şu an ayırdım ancak yemek yedirmekte güçlük çekiyorum bundan sonra da duruma bakacağım

Muhabbet kuşumun yüreyememesinin nedeni ayağındaki yara kaynaklı değil anladığım kadarıyla, ayakta ve dengede durmakta güçlük çekiyor. Yardımcı olur musunuz, geç olmadan elimden geleni yapayım

Muhabbet kuşumun yüreyememesinin nedeni ayağındaki yara kaynaklı değil anladığım kadarıyla, ayakta ve dengede durmakta güçlük çekiyor. Yardımcı olur musunuz, geç olmadan elimden geleni yapayım
Gagasıyla tutunarak kendini kafes içinde hareket ettiriyor, tünekten düşüyor ama yemek yemesinde ya da su içmesinde sorun yok. Yem yemeyi tercih etmiyor sadece bende darı veriyorum

Gagasıyla tutunarak kendini kafes içinde hareket ettiriyor, tünekten düşüyor ama yemek yemesinde ya da su içmesinde sorun yok. Yem yemeyi tercih etmiyor sadece bende darı veriyorum

Ekli dosyalar

• CBC49E1D-80D6-486C-9989-1D28ADD4429D.jpeg
    CBC49E1D-80D6-486C-9989-1D28ADD4429D.jpeg
    247.3 KB · Görüntüleme: 22
  • 62C5739F-4F3B-4346-83E8-B2A3E56C9989.jpeg
    62C5739F-4F3B-4346-83E8-B2A3E56C9989.jpeg
    200 KB · Görüntüleme: 39
Durumu iyi gozukmuyor buradaki öneriler bir yere kadar. Kuşunuzu kanatlı uzmana götürmenizi tavsiye ederim

Geri