Karadeniz Pet

Samed Duvan

Yeni Üye
Screenshot_20221224-232826_Gallery.jpg

Evet Arkadaşlar tanıştırayım bu benim güzel kızım Bulut. Bulut yaklaşık 4-5 yaşında yaşlı bir kuş. Son zamanlarda ayağında sariliklar dikkatimi çekmişti ve sonradan maalesef bu yaraları farkettim. Gercekten bilgili arkadaşlarım sizden acil yardım bekliyorum. Veterinere götürür onun için her şeyi yaparım çünkü onu çok seviyorum. Lütfen bilginiz varsa yorumlarda bana yardım edin

Neyden kaynaklandığını anlamak güç lakin terramycin deri merhemini temin edin. Akşamları ışıkları kapatmadan önce merhemi iyice yedirerek masaj yapar gibi sürün. Ve ışıkları kapatın uyku moduna geçsin. Merhemi yememesi veya ayağını bir yere sürmemesi için.

Neyden kaynaklandığını anlamak güç lakin terramycin deri merhemini temin edin. Akşamları ışıkları kapatmadan önce merhemi iyice yedirerek masaj yapar gibi sürün. Ve ışıkları kapatın uyku moduna geçsin. Merhemi yememesi veya ayağını bir yere sürmemesi için.
Cevabınız için sagolun mutlaka deneyeceğim fakat bir sorun daha var. Bu yaralar sizce ölüm riski tasiyormu?

Emin olmamakla beraber Bumblefoot hastalığı olabilir. Çünkü hem yaraları var hem de eklemde şişliği var. Bence mutlaka veteriner görmeli. Ama her veteriner kuşlardan anlamıyor, mutlaka kanatlı uzmanı olup kuşlardan anlayan bir yer olmalı. Üniversitelerin veteriner fakülteleri de bakabiliyor. Umarım hemen toparlar, geçmiş olsun 🙏

Emin olmamakla beraber Bumblefoot hastalığı olabilir. Çünkü hem yaraları var hem de eklemde şişliği var. Bence mutlaka veteriner görmeli. Ama her veteriner kuşlardan anlamıyor, mutlaka kanatlı uzmanı olup kuşlardan anlayan bir yer olmalı. Üniversitelerin veteriner fakülteleri de bakabiliyor. Umarım hemen toparlar, geçmiş olsun 🙏
Çok sagolun acilen götüreceğim çok teşekkürler umarım iyidir canım benim 🙏

Çok sagolun acilen götüreceğim çok teşekkürler umarım iyidir canım benim 🙏
Rica ederim, keşke elimden bir şey gelseydi. Son durumdan haberdar ederseniz çok sevinirim.
Ama bizimkinde bu yaralar Bayadır var sadece bu aralar çok çoğaldı ve büyüdü
Sizi üzmek istemiyorum ama keşke en başından beri önlem alınsaydı, ilerlemiş çünkü. Neyse olan olmuş, artık daha fazla ilerlememesi için neler yapılabilir ona bakılmalı🌸
Kuşunuzun iştahı, enerjisi yerinde olmalı, probiyotik varsa verin bağışıklığına faydalı olur

Rica ederim, keşke elimden bir şey gelseydi. Son durumdan haberdar ederseniz çok sevinirim.

Sizi üzmek istemiyorum ama keşke en başından beri önlem alınsaydı, ilerlemiş çünkü. Neyse olan olmuş, artık daha fazla ilerlememesi için neler yapılabilir ona bakılmalı🌸
Kuşunuzun iştahı, enerjisi yerinde olmalı, probiyotik varsa verin bağışıklığına faydalı olur
Ya ben farketmistim fakat sadece küçük bir yara idi böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim haklısınız zaten önerileriniz için sağol son durumu elbet size haber vereceğim 🌺

Geri