Karadeniz Pet

Kuşumun Bana Davranışı Normal mi

Daryl

Yeni Üye
Alalı 3 gün oluyor ilk gün ellemedim hiç konuşmaya çalıştım 2. gün elimi içeriye soktum baya ama işaret parmagımla sevmeye calıstım sevdirdi az sevip gene bıraktım , 3. gün köşede boynunu okşattı hiç tepki vermedi elimi tünek yaptım cıktı ama hemen indi o konudada alıştırdım ama hala elimi sokunca hafif bir kovalamaca oluyor avucuma almadan ama elimin içiyle baya sevdım ısırmıyorda ama hep bir kovalamaca sizce güven sorunu mu var salmak istiyorum ama dikkatsiz davranacağını düşünüyorum...

Birde çok kabarıyor sadece benı gorunce kuyrugunda genellıkle tıtreme oluyor :confused:

Ortama alışana kadar o şekilde durması normal.
Önce kafes dışına koyup eline alıştır. Elinden korkmamaya başladığında yavaş yavaş içeri sokup sev, parmağına çıkart, elinden yem ver.

Kafesin üstüne koyamıyorum maalesef hemen kaçıyor duvara felan çarpıyor şuan içeriye zar zor koydum içerden sevebılıyorum avuc ıcınıde pek sevmıyor ısırıyor elımı tunek yapınca kafes dısına cekemıyorum gene demırlere zıplıyor

1 haftaya alışır fazla zorlama kuşu daha 3 gün olmuş

Kafesin üstüne koyamıyorum maalesef hemen kaçıyor duvara felan çarpıyor şuan içeriye zar zor koydum içerden sevebılıyorum avuc ıcınıde pek sevmıyor ısırıyor elımı tunek yapınca kafes dısına cekemıyorum gene demırlere zıplıyor

Bir süre yavaş hareketlerle yaklaşıp kafesin yanında otur. Varlığına alışsınlar.

Evinize geleli daha 3 gün olmuş zaten kuş ortamına alışkın değil tam anlamıyla sizi tanımıyor korkması normaldir bu aşamada biraz zaman tanıyın kusunuza alışacaktır size

Bu arada kafes içindeki kovalamacadan sakının elinizi kafese sokup öylece bekleyin ilk zamanlar kaçar belki elinize gelmez fakat en fazla 5-6 gün içerisinde oda bu durumua alısmıs olacaktır

Geri