Karadeniz Pet

Kuşumun boynu bir garip

Çok geçmiş olsun inşaallah düzelir benim ikinci ihtimalim çarpma belirtisiydi

Herkesin kendini kurtarma yorumları düşüyor. Azıcık laf dinleseler anlayacaklarda ah işte.

Sallabaş diyenler hayatında sallabaş kuş beslemeyenler laf olsun torba dolsun diye yorum atanlar işte ne bekliyoruz ki.

Kırıcı oluyorsun denmiş yalan teşhise ne yorumu yapsaydım insanları kandırmaktan daha öte bir adilik varmı.

Herkesin kendini kurtarma yorumları düşüyor. Azıcık laf dinleseler anlayacaklarda ah işte.

Sallabaş diyenler hayatında sallabaş kuş beslemeyenler laf olsun torba dolsun diye yorum atanlar işte ne bekliyoruz ki.

Kırıcı oluyorsun denmiş yalan teşhise ne yorumu yapsaydım insanları kandırmaktan daha öte bir adilik varmı.

Beyefendi sözlerinize dikkat edin sizin yaptığınız şekilde sizi üzmek istemiyorum.. Ben muhabbet kuşlarında da güvercinler de de kanaryalar da da sallabaş gördüm bizzat şahit oldum

Beyefendi sözlerinize dikkat edin sizin yaptığınız şekilde sizi üzmek istemiyorum.. Ben muhabbet kuşlarında da güvercinler de de kanaryalar da da sallabaş gördüm bizzat şahit oldum

Ondanmı 2 resim ile teşhis koydunuz ? Neyin çevirmesini yapıyorsunuz anlamıyorum direk teşhis koymak yerine azıcık o gördüğünüz kuşlardakı belirtileri hatırlasaydınız o yorumu yapmazdınız.

Beyefendi arkadaşımız kuşunun kör olmadığını belirtmiş.. Kör kuşlar da böyle durumlar olabilir. Geriye kalan iki aihtimal var sallabaş olma ihtimali veyahut bir yere çarpma ihtimali ben bunların ikisini de söyledim. Arkadaşımız zaten veterinere götürmüş veteriner kontrolüyle çarpma ihtimalinin yüksek olduğu belirtilmiş. Siz neyin peşindesiniz???

Beyefendi arkadaşımız kuşunun kör olmadığını belirtmiş.. Kör kuşlar da böyle durumlar olabilir. Geriye kalan iki aihtimal var sallabaş olma ihtimali veyahut bir yere çarpma ihtimali ben bunların ikisini de söyledim. Arkadaşımız zaten veterinere götürmüş veteriner kontrolüyle çarpma ihtimalinin yüksek olduğu belirtilmiş. Siz neyin peşindesiniz???

Kör kuşlarda böyle şeyler olur diyorsunuz, ondan sonra sallabaşıda ihtimaller arasına koyuyorsunuz, daha önce görmüşsünüz sallabaş ne alakası var resimdeki kuşun yaptığı ile. Neyin peşindeyim laf olsun torba dolsun diye insanlara veterinerlik tasmalarınızın peşindeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben veterinerlik falan taslamıyorum sadece faydalı olmaya çalışıyorum hobiciyim benim amacım bu yardım etmek

[MENTION=2351]Tunç ÇAĞATAY[/MENTION] İnsanlar buraya dertlerine derman bulmaya geliyorlar. Veterinerlerin çoğu malesef kuştan anlamadıkları için vitamin verip geri yolluyorlar kuşu. Bilgisi olmayan insanların olur olmaz yorumlarına ben de karşıyım ancak bunu forumda insanları rencide ederek göstermiyorum. Özel mesaj ile uyarıda bulunduğum çok oldu. Yardımcı olacaksan buyur, aksi taktirde insanları kırıcı davranışlar gösterme lütfen.

Arkadaşlar yaklaşık 15 gündür bendeki kuşların birinde de boyle bir problem var hatta arkadaşıma tavsiyem kanatla boyun birleşim yerine dikkkatlice baksın o bölgede şişlik veya yağ bezesi tarzı birşey. Olabilir bendekinde var duruşuda böyle
a4dd83d0959d9568f0b70f1f1e10b4f3.jpg

videodaki duruş öyle "merak,heyecan" gibi sebeplerle oluşan normal bir duruş değil..kuşun boynu ile ilgili bir sorunu var; değiştirmek yerine bence kuştan anlayan bir veterinere götürün derim..petshop onu bir tenha köşeye koyar ayrı kafeste ölmesini bekler..ölünce de alır atar çöpe, uğraşmaz..yazıktır hayavana..

Ur, beze veya şişlik gelmiyor ele. Sanırım böyle bir durum olsaydı veteriner tespitini yapmış olurdu.

Bu hayvanların çok kötü koşullarda ithal edildiği yönünde bilgi edindim. 1 m uzunluk X 1 m genişlik X 10 cm yükseklikli kasalarda 100 tanesinin getirtildiği ve sağlıklı-sağlıksız kontrol edilmeden kasa başı satışlarının yapıldığı yönünde söylemler oldu.

Bu işin hem vebalinin hem vicdani sorumluluğunun rahatsızlığını satın alarak yaşadığımı belirtmek durumundayım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 20:50 --

Arkadaşlar yaklaşık 15 gündür bendeki kuşların birinde de boyle bir problem var hatta arkadaşıma tavsiyem kanatla boyun birleşim yerine dikkkatlice baksın o bölgede şişlik veya yağ bezesi tarzı birşey. Olabilir bendekinde var duruşuda böyle
a4dd83d0959d9568f0b70f1f1e10b4f3.jpg

Osman bey sizin kuşla ilgili bir gelişme varmı, boynu düzeldi mi?

Uzun bir aradan sonra bilgilendirme amaçlı tekrar yazmak istedim.
Kuşumun boynundaki eğrilik orta vadede yok oldu. Veteriner travmadan olabileceğini söylemişti.
Şu an gayet sağlıklı, enerjik, sosyal, konuşkan, bana çok alışmış ve özgüvenli 1 yaşında erkek bir kuşum var.

Kıssadan hisse; sizler de kuşunuzda sebepsiz bir boyun eğriliği görürseniz;

-panik olmayınız
-kuşu sevmeye devam ediniz
-veterinere gösteriniz
-zaman içerisinde düzeldiğini göreceksiniz.

Bu nedenle lütfen onları aldığınız yere geri götürmeyiniz, terketmeyiniz, ilgisiz bırakmayınız.

Son durumuna çok sevindim geçmiş olsun

1 yıl boyunca sabr edip bıkmadan kuşunuzla ilgilenmenizden dolayı tebrik ederim. Sağlığına kavuşmuş olması size en büyük armağan olmuştur. Ömrü uzun olsun İnşallah.

Geri