Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısı normal mi, bakteriyel enfeksiyonu var mı ?

Anlıyorum kafesinde aynalı herhangi Bi oyuncak varmı?

Bir oyuncağı var yeni aldım ama sevmedi oynamıyor. Ama kulaklıklara dayanamıyor çok oynuyor. Yarın ona aynasız bir oyuncak almayı planlıyorum. Bu gün kendisini saldığımda aynayı görüp kabarıp aynaya cilve yapmaya başladı. Ve kendisi çok agresif uzun zamandır elimi götürdüğümde direkt kızıyor. Bu arada çok sağ olun ilgileniyorsunuz bu saatte Allah razı olsun

Peki hiç ağzından yem çıkardığını gördünüzmü

Galiba hiç rastlamadım. Yem yerken birde kafasını sallıyor ikidebir ama yukardan aşağı değil sağ sola. Kendisine yeni yem almaya başladım vitakraft diye bir marka. Ama bundam öncesinde de kusma hareketlerine sahit olmuştum.

Sağ sola derken kafasını silkeliyor gibi

Bugün nasıl kuşunuz benim kuşumda bağırsak enfeksiyonu var diye gitmiştim veteriner 4 in 1 mix vermişti.Diğer veteriner bu ilaç çok ağır dedi kullanma dedi.Kus astım mi bağırsak enfeksiyonu mu anlamadım.O hasta olduğunda sanki ölücek gibi oluyorum.Cok üzülüyorum.Sizin kuşunuz şuan nasıl?

@kavunandkelek çok geçmiş olsun öncelikle. Benim kuşumda şu an bir şey yok kusma hareketi haricinde ama ben de endişeleniyorum hani bir şey olur mu diye sizi çok iyi anliyorum. Peki kusunuzda solunum yolunda sıkıntısı var mı uyuduğu zaman sesler geliyordu değil mi. Aynısı 6 gün önce vefat eden kusumda vardı. Size tavsiyeö bu aralar elinizden geldiği kadar cereyan klimadan koruyun. Ben kuşumu 10 dakika koruyamadığım için daha da kötüleşmişti. Bu ilaç çok ağır diyen veteriner bi tavsiyede bulunmadı mı?

Hiprodaxi-s kullanmamı söyledi kullanıyorum ama kaç gündür bir düzelme yok kuşta.Koruyorum cereyandan daha öncede böyle olmuştu ama şimdi daha kötü oldu

@kavunandkelek ishali varsa bence ilk onu durdurmak lazım sıvı kaybedip halsiz düşmesin diye. Yemek yiyorsa haşlanmış patatwş rendeleyip verebilirsiniz bu ishalini geçirebilir. Doğal elma sirkesini 100 mllik suluğa 4 damla elma sirkesi koyarsanız belki bir faydası olur. Daldarı yulaf ta kendisinde zayıflık varsa kalorisi yüksek olduğu için her yediğinde fazla kalori alarak zayıflığı geçebilir. Umarım iyileşirler stresinizi o kadar iyi anlıyorum ki

Daha çok kabızlar. Çarşamba günü veterinere gidicem. Bakalım ne olucak? Evet gerçekten çok zor. Bugün tüm gün ağladım bir daha evcil hayvan sahiplenmem. Çünkü ben buna dayanamıyorum. Gördükçe ağlıyorum. Birde annem ve kardeşim felan olmadığı için tatile gittiler.Ben tekim.Babamda pek umursamıyor.Yalniz olduğum için daha çok sıkıntıya giriyorum. Kimse beni anlamıyor. Bir şey olmaz felan diyor. Ama ben çok korkuyorum bir şey olucak diye. Birde çok hareketli bir kuş iki gündür sadece duruyor öyle birde yalnızken susuyor beni görünce konuşmaya çalışıyor ama hasta olduğu için konuşurken yoruluyor. O yüzden daha çok üzülüyorum. Araba olmadığı için yarın gidemiyorum. Keşke yarın gidebilseydim veterinere.Sarı olan hasta kuşum yeşil olan telefonu çok seviyor telefon görünce telefona atlıyor

Birde çok para harciyorsun kuşlara felan diye susmuyorlar.Daha çok stres oluyorum.Üstelik kendim ödüyorum tüm masraflarını.Çok doldum o yüzden size anlatıp rahatlamak istedim.Umarım sizin kuşunuz da iyileşir

@kavunandkelek o kadarr iyi anlıyorum ki sizi istediğiniz kadar yazın konuşabiliriz bu konu hakkında. Bir kuş nolcak ya diyip geçmemeli insan biz de böyle insanlar olmadığımız için daha çok üstüne düşüyoruz. Ekonomik ozgurlugum olsa ben de bir dakika durmam gotururum bir sikintisi var mi diye. Allah razi olsun ablam maddi acidan yardim ediyor ama su an bor sey de diyemiyorum. O yuzden gozetim altinda tutuyorum. Inanin ben de Allahin her gunu bu sitedeyim arastiriyorum arastiriyorum kendime vakitte ayiramiyorum ama olsun kuslarimiz icin deger yeter ki su surecleri atlatsinlar. Insallah bu cabalariniz bosa cikmayacak inaniyorum. Ben de ayni sizin gibi dusunuyorum ne kadar hayvanlara asik bir insan olsam da kalp dayanmiyor. Eger istanbulda oturuyorsaniz bahcelievlere yakinsaniz eger internette arastirmistim kuslara bakan bir veteriner uzmani varmis sirin vet kus ve veteriner klinigi diye bir yer yorumlarini da okudum isterseniz bi bakin derim.

Inanin arabam olsa gelirdim beraber gotururduk

Kursak mantarı olması için mutlaka ağız kokusu olmasına gerek yok kendi kuşumdan biliyorum bir de triflucan şurup formundaysa suya koyulmamalı direk ağızdan verilmeli hem böylesi daha etkili. Az önce okudum yazdıklarınızı bilgilendirme amaçlı yazdım. Düzelir umarım kuşlarınız. 😊

@ebraresx çok teşekkür ederim okuyup vakit ayırdığınız için. Eğer öyle bir durum varsa önlem amaçlı nasıl bir uygulama yapabilirim? Kuşumda şu an kötü bir durum yok. Sizin kuşunuzda kursak mantarı teşhisi nasıl konuldu nasıl davranışlarda bulundu? Her gün hijyenine ve altının temiz olmasına dikkat ediyorum. Önlem amaçlı dediğiniz ilacı versem kuşa zarar verir mi ?

@ebraresx çok teşekkür ederim okuyup vakit ayırdığınız için. Eğer öyle bir durum varsa önlem amaçlı nasıl bir uygulama yapabilirim? Kuşumda şu an kötü bir durum yok. Sizin kuşunuzda kursak mantarı teşhisi nasıl konuldu nasıl davranışlarda bulundu? Her gün hijyenine ve altının temiz olmasına dikkat ediyorum. Önlem amaçlı dediğiniz ilacı versem kuşa zarar verir mi ?
Bildiğim kadarıyla önlem amaçlı verilebilir ben de vermek istiyorum hatta ama ne kadar vermem gerekli bilmiyorum daha önce konu açmıştım kimseden yanıt alamadım. Bunun dışında suyuna sirke de damlatılabilirsiniz temizler kursağı. Bu hastalık zaten genelde ya diğer kuşlardan bulaşıyo ya da kötü koşullarda bakılırsa yani temiz bakıyosanız hiç bi sıkıntı çıkmaz. Ve eğer kursak mantarıysa zaten anlarsınız sürekli kabarık uyuma dışkının bozulması kusma hatta bi ara tünekte durmaya gücü kalmadığı için kafesin dibinde duruyodu.

@ebraresx sirke olayını duydum. İki gün boyunca uyguladım önümüzdeki pazartesiye kadar uygulamayı düşünmüyorum. Evet keşke bilgi kiş yazsa ona göre bi önlem alırdık. Çünkü benim bi kusum daha vardı 6 gün önce vefat etti o yüzden gözetim altında tutuyorum kendisini eğer öyle bir durum varsa da başlangıç seviyesindeyken bakteriler gitsin istiyorum. Dediklerinizi dikkate alacağım. Çok geçmiş olsun kuşunuz şu an iyi mi peki?

@ebraresx sirke olayını duydum. İki gün boyunca uyguladım önümüzdeki pazartesiye kadar uygulamayı düşünmüyorum. Evet keşke bilgi kiş yazsa ona göre bi önlem alırdık. Çünkü benim bi kusum daha vardı 6 gün önce vefat etti o yüzden gözetim altında tutuyorum kendisini eğer öyle bir durum varsa da başlangıç seviyesindeyken bakteriler gitsin istiyorum. Dediklerinizi dikkate alacağım. Çok geçmiş olsun kuşunuz şu an iyi mi peki?
Evet şükür zor da olsa kurtardık 4 aydır kusması yok şu an iyi durumda.

Ay şükürler olsun. Kusura bakmayın şimdi hatırladım sizinle bu konuyu konuşmuştuk önceden. Biraz unutkan bir insan olduğum için 🙏🏻☺️

Geri