Karadeniz Pet

Kuşumun gagası ne durumda ?

• Konbuyu başlatan Tolgahan Şahin
  • Başlangıç tarihi
T

Tolgahan Şahin

Guest
Yaklaşık bir hafta önce bir çift muhabbet aldım ve gagasında mantar vardı. Vazelin sürüyorum geldiğinden beri şuan sizce ne durumda ? Vazeline devam etmeli miyim ? Şimdiden teşekkürler...
suzzx.jpg
sv02p.jpg

Mantar gözünede sıcramıs. ama yavas yavas gecicektir. vazeli sürmeye devam. ayaklarda da var biraz. ayaklarına da sürün.

Biraz daha var gibi görüyorum sanki hocam kullanın bir süre daha bana göre ama ustadlar ne cevap verir bilemem.

Kuş tüyde ve bakımsız kalmış iyi marka yem ve mama verin vitamini eksik etmeyin.

Gagası iyileşiyor gibi eski foto olmadan bir şey diyemeyiz ama

Sürüyorum saolun gecer mi sizce ? Birde yuvalığa girmeye basladı hiç çiftleştiklerini görmedim sizce yumurtlar mı ?

Viitamin Avivasol var birde avi-vit var ikisinide veriyorum. yemde quik ve bonnie kullanıyorum iyi mi peki ? ve ballı kraker veriyorum

Önceki haliyle şimdiki hali arasında çok fark var. iyileşti biraz daha fotoları biraz önce cektim dediğiniz gibi bakımsız kalmıştı arkadaslarım bakamıyodu ben aldım.

Mantarı gectikten sonra bilir bir kişi tarafından gaga kesimi yapabilirsin.

veterinere götürsem mantarı için ilaç alıp gagasını da kestirsem bir kaç gün içinde olur mu ?

Veteriner de mantar için vazelin gibi bir pomad vericek büyük olasılıkla. Ama siz bilirsiniz yinede.

peki biraz daha beklemek lazım o zaman beni bilgilendirdiğin için saol.

Kafes temizliğini çok iyi yap hocam. Mantarın en iyi çözümlerinden birisi temizliktir.Tünek,suluk yemlik kafes komple hepsini çamaşır suyuyla yıka. Güzelce durula.

Geri