petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun gagası ne durumda ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolgahan Şahin tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Tolgahan Şahin
    Gizli

Yaklaşık bir hafta önce bir çift muhabbet aldım ve gagasında mantar vardı. Vazelin sürüyorum geldiğinden beri şuan sizce ne durumda ? Vazeline devam etmeli miyim ? Şimdiden teşekkürler...[​IMG][​IMG]

2. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mantar gözünede sıcramıs. ama yavas yavas gecicektir. vazeli sürmeye devam. ayaklarda da var biraz. ayaklarına da sürün.

3. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Biraz daha var gibi görüyorum sanki hocam kullanın bir süre daha bana göre ama ustadlar ne cevap verir bilemem.

4. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Kuş tüyde ve bakımsız kalmış iyi marka yem ve mama verin vitamini eksik etmeyin.

Gagası iyileşiyor gibi eski foto olmadan bir şey diyemeyiz ama

5. Tolgahan Şahin
    Gizli

Sürüyorum saolun gecer mi sizce ? Birde yuvalığa girmeye basladı hiç çiftleştiklerini görmedim sizce yumurtlar mı ?

6. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Yaşı uygun ama tüy dokumunde dedigim gibi mama ve kaliteli yem kullanın toparlasın biraz

7. Tolgahan Şahin
    Gizli

Viitamin Avivasol var birde avi-vit var ikisinide veriyorum. yemde quik ve bonnie kullanıyorum iyi mi peki ? ve ballı kraker veriyorum

8. Tolgahan Şahin
    Gizli

Önceki haliyle şimdiki hali arasında çok fark var. iyileşti biraz daha fotoları biraz önce cektim dediğiniz gibi bakımsız kalmıştı arkadaslarım bakamıyodu ben aldım.

9. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Mantarı gectikten sonra bilir bir kişi tarafından gaga kesimi yapabilirsin.

10. Tolgahan Şahin
    Gizli

veterinere götürsem mantarı için ilaç alıp gagasını da kestirsem bir kaç gün içinde olur mu ?

11. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Veteriner de mantar için vazelin gibi bir pomad vericek büyük olasılıkla. Ama siz bilirsiniz yinede.

12. Tolgahan Şahin
    Gizli

peki biraz daha beklemek lazım o zaman beni bilgilendirdiğin için saol.

13. mucahitaltun3455
    Gizli

Kafes temizliğini çok iyi yap hocam. Mantarın en iyi çözümlerinden birisi temizliktir.Tünek,suluk yemlik kafes komple hepsini çamaşır suyuyla yıka. Güzelce durula.

14. Tolgahan Şahin
    Gizli

dediğini haftada bir yapsam yeterli olur mu ?

Sayfayı Paylaş