Karadeniz Pet

Kuşumun ishaline çözüm bulamadım.

Boncuk

Paylaşımcı Üye
Kuşumun kafesinde sadece mürekkep kemiği vitakraft yem ve gold wings kum vardı.kuşu aldığımdan beri genellikle ishal fakat hareketlerinde birşey yoktu.ama ishal önemli birşey.yem yaramadı diye bugun yemi değiştirdim.vitakraftan anladığım kadarıyla zaten markanın bir önemi yok.ambalajlı markasız yem aldım.ve quik kum aldım.bakalım iyileşecekmi.vitakraftın içinde gatip garip şeyler var.kuşum darıdan başka birşey yemiyordu içinden.şimdi aldığım yemim içindeki herşeyi yiyor.biraz isteksiz yer gibi oldu.heralde yeni yem diye tedbirli yaklaşıyor.ev sıcak.suyunu hergün değiştiriyorum.yemlikleri yıkıyorum.kafesin altını haftada bir değiştiriyorum.yem yaramadı heralde.çünkü insanlarda bile herkesin bünyesi farklı birine elma iyi gelir bir başkasına gelmez.belki buda böyle birşeydir.

altini da enfazla 2-3 günde bir degistir eğer kafesin altına da kum varsa ishali geçene kadar gazete koy kumu karıştırırken tekrar diskiyi yediği için ishal tekrar başlıyor

kum kabın içinde.işi şuanda zamana kaldı.belkide sindirim sisteminde vardır birşey.

patates püresine türk kahvesi öneriyorlar ve kanarya yeminin iyi geldiğini duymustum ishal için ve kafes temizliği önemli ishal tedavisi süresince

bende de vardı sorun patates haşlayıp verdim yemedi zorla verdim yapcak bişiye yok. sulugunun içtiği yere çay kaşıgı ucuyla kahve koydum hemen geçti.. kuşunuzu ceyran da bırakmayınız..

eyvallah kahveyi denerim sağolun.inanın odamda pencereyi bir kaç günde bir 3-5 dklığına açıyorum havalansın diye.sorun ceyranda falan değil.bilgilendiricem sizi.yapcaık birşeyim yok

vitaform alın 10 gün kullanın suyunu değiştirin (vitaform lu suyu) 4 saatte bir. 3 -4 prinç tanesi kadar atın sularına su içmiyorsalar siz enjektörle verin. iyileşseler bile 10 gün dewam edin

vitaform petshoplarda yok nereden temin edebilirim

iki üç damla elma sirkesi damlatın kuşun agzına ve içme suyunada katın iki günde suyunu degiştırın kolay gelsin.

yavru diyemi yetişkin olunca bünyesi güçlenirmi

Eczaneden ornisid alin, cok pahali bir sey degildir 4-5 lira max. onun 1/6 sini toz yapip kusa verin elinizle. Tik diye keser allahin izniyle. Geri kalanlarda size lazim olur, insanlarda cok buyuk etkisi var.

Veterinerden sulphamezathine(Mavi kutulu bir ilaç) al ishal için büyük çözüm sağlıyor ve kuruma hastalığı için.

Çok isalse 3 gün boyunca kuşunuzun ağzına 1,2 damla damlatın.
Ve Kuşunuzun suluğuna 3 gün boyunca ister şırınga ister göz kararı ile suyun rengi ilacı döktüğünüzde açık pembe Edecek şekilde ayarlayın ve suyu hergun degiştirin(ilacıda yeniliceksiniz doğal olarak)

sormayın bende aynı dertten muzdaribim,ıkı gun oldu geleli dıskısı sureklı poposuna yapısıyor,yenı oldugundan patates,muz vs yemez,kahveyi deniycem bende bu arada jako papaganı kaca satıyorsunuz?

Geri