petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kusun altında yumurta sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mateseko tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. mateseko

mateseko Guest

Herkese merhaba 2 aydır forumu takip ediyorum cok guzel paylasımlarınız var bende gecen hafta Persembe gunu tepeli bir cift muh. Kusu aldım aldıgımda kusun altında yumurta vardı aradan 5 gun gecti hala altındaki yumurtayı cıkartmadı hergun yıvalıkdan cıkmıyor benim sorum kusun altında yumurtayı kac gun içinde cıkartır benim korkum yumurta dıkanmasından korkuyorum bu durumda nasıl anlaya bilirim[​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

#1 mateseko, 26 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2015
  2. Naim Boysan

yumurta boş olabilir tespit ettiniz mi ?

3. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    Kusun altinda kac yumurta vardi ne zaman yumurta gelmis sordunuz kusu yuvaliktan çıkarın bi bakin fotogragini cekin yardımcı olalım

4. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    normalde 18 21 gün arasında çıkar yumurta ama nezaman yumurtladığı ve ne zaman yattığı önemli yer değişikliklerinde genelde yumurtanın üzerinden kalkıyor dişiler şanslısın bana kalırsa hiç rahatsız etmeden bekle ama aldığın kişiyede sor kaç gündür yatıyordu yumurtaya onu öğrenmelisin

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşta yumurta olduğuna emin misiniz? Durumun ağırlığına bağlı olarak çeşitlilik göstereceklerdir; aşağıdaki belirtiler görülebilir:

Karın gerginliği
    Kuyrukta aşağı yukarı inip kalkma veya sallanma
    Kanat düşmesi (sarkması)
    Hastalık belirtileri görülmesi
    Stres
    İştah azalması
    Topallama, bacak felci (Yumurta, bacaklara giden sinirlere baskı yapar)
    Karın şişliği
    Kloak (Dışkılama) bölgesine yapışan dışkılar (kuş, dışkı geçerken kuyruğunu kaldıramaz)
    Bozulmuş tüyler
    Halsizlik
    Güçlükle nefes alma (Takılmış yumurta, hava keselerine baskı yapar)
    Kafes tabanında oturma
    Üreme sisteminde olası sarkma (Üreme sisteminin iç kısmı, kloak (dışkılık) bölgesinden, pembe bir kütle halinde görünür biçimde dışarı çıkacaktır)
    Nadiren ani ölüm

Bu gibi belirtiler var mı?

6. mateseko

mateseko Guest

Ben kusları yeni aldıgım için rahatsız etmek istemedim aksam fotoraf cekmeye calısırım her halde yanlıs anlattım benim dişi daha yumurtayı götunden cıkartamadı ben 22.01.15 tarihinde aldıgımda kusun götunde yumurta vardı 5 gun gecmesine ragmen hala yumurtayı cıkartamadı normelde dişinin gotunde yumurta okdugunda kac gunde cıkarması gerekir kusura bakmayın biraz anlasılır olması için argo kelime kullandım ozurdilerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

Kuşu aldıgım kişiyi aradım bana fazla elleme 10-15 gun içinde yumurtayı cıkarır dedi dogrumudur bu kadar sure bekliyebilirmi

7. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    Yumurta tikanmasi olabilir kusu gözlem altında tut ben bi disimi yuvada ölü buldum yumurta yüzünden

8. mateseko

mateseko Guest

Gecmiş olsun peki kac gunde cıkartamadan oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Resimleri yükledim

Sayfayı Paylaş