Karadeniz Pet

kusun altında yumurta sorunu

• Konbuyu başlatan mateseko
  • Başlangıç tarihi
M

mateseko

Guest
Herkese merhaba 2 aydır forumu takip ediyorum cok guzel paylasımlarınız var bende gecen hafta Persembe gunu tepeli bir cift muh. Kusu aldım aldıgımda kusun altında yumurta vardı aradan 5 gun gecti hala altındaki yumurtayı cıkartmadı hergun yıvalıkdan cıkmıyor benim sorum kusun altında yumurtayı kac gun içinde cıkartır benim korkum yumurta dıkanmasından korkuyorum bu durumda nasıl anlaya bilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kusun altinda kac yumurta vardi ne zaman yumurta gelmis sordunuz kusu yuvaliktan çıkarın bi bakin fotogragini cekin yardımcı olalım

normalde 18 21 gün arasında çıkar yumurta ama nezaman yumurtladığı ve ne zaman yattığı önemli yer değişikliklerinde genelde yumurtanın üzerinden kalkıyor dişiler şanslısın bana kalırsa hiç rahatsız etmeden bekle ama aldığın kişiyede sor kaç gündür yatıyordu yumurtaya onu öğrenmelisin

Kuşta yumurta olduğuna emin misiniz? Durumun ağırlığına bağlı olarak çeşitlilik göstereceklerdir; aşağıdaki belirtiler görülebilir:

Karın gerginliği
Kuyrukta aşağı yukarı inip kalkma veya sallanma
Kanat düşmesi (sarkması)
Hastalık belirtileri görülmesi
Stres
İştah azalması
Topallama, bacak felci (Yumurta, bacaklara giden sinirlere baskı yapar)
Karın şişliği
Kloak (Dışkılama) bölgesine yapışan dışkılar (kuş, dışkı geçerken kuyruğunu kaldıramaz)
Bozulmuş tüyler
Halsizlik
Güçlükle nefes alma (Takılmış yumurta, hava keselerine baskı yapar)
Kafes tabanında oturma
Üreme sisteminde olası sarkma (Üreme sisteminin iç kısmı, kloak (dışkılık) bölgesinden, pembe bir kütle halinde görünür biçimde dışarı çıkacaktır)
Nadiren ani ölüm

Bu gibi belirtiler var mı?

Ben kusları yeni aldıgım için rahatsız etmek istemedim aksam fotoraf cekmeye calısırım her halde yanlıs anlattım benim dişi daha yumurtayı götunden cıkartamadı ben 22.01.15 tarihinde aldıgımda kusun götunde yumurta vardı 5 gun gecmesine ragmen hala yumurtayı cıkartamadı normelde dişinin gotunde yumurta okdugunda kac gunde cıkarması gerekir kusura bakmayın biraz anlasılır olması için argo kelime kullandım ozurdilerim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

Kuşu aldıgım kişiyi aradım bana fazla elleme 10-15 gun içinde yumurtayı cıkarır dedi dogrumudur bu kadar sure bekliyebilirmi

Yumurta tikanmasi olabilir kusu gözlem altında tut ben bi disimi yuvada ölü buldum yumurta yüzünden

Gecmiş olsun peki kac gunde cıkartamadan oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 15:15 --

Resimleri yükledim

Geri