Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna kum ve darı önerisi.

Ömür.C

Yeni Üye
Merhaba dostlar, kuş kumu almak istiyorum ama sanırım kristal olanları kuşun soluk borusuna kaçabiliyormuş dolayısıyla grit olanlardan tercih edeceğim. Karadenizpetin sitesinde versele laganın bir ürününü gördüm ama alırken emin olamadım. Resimde grit gözüküyor üstündeki yazıda kristal yazıyor hangisi doğrudur acaba?

Bunun dışında almışken yanında büyük boy olan darılardan da almak istiyorum ama tek bir kuş için ne kadar almalıyım emin olamadım. Şöyle rahat 3-4 ay götürmesi için 500 gr yeterli midir?

Eminsiniz değil mi? Ben kendim araştırınca versele laganın "kristal" ve "grit" olarak iki ayrı ürünü olduğunu gördüm. Sitedeki resimde grit olan gözüküyor fakat yazıda kristal yazılmış. Kesin emin değilseniz yarını bekleyip telefonla da sorabilirim.

Madem 500 gram yeterli gelecek söyleyeyim madem. Arada camıma güvercinler geliyor fazlasını onlara da verebilirim.

İlginiz için teşekkür ederim.

Eminsiniz değil mi? Ben kendim araştırınca versele laganın "kristal" ve "grit" olarak iki ayrı ürünü olduğunu gördüm. Sitedeki resimde grit olan gözüküyor fakat yazıda kristal yazılmış. Kesin emin değilseniz yarını bekleyip telefonla da sorabilirim.

Madem 500 gram yeterli gelecek söyleyeyim madem. Arada camıma güvercinler geliyor fazlasını onlara da verebilirim.

İlginiz için teşekkür ederim.
Kristal değilde grit olmalı. Fotoğraftakine göre yorum yaptım, beyaz ince taneliyse olmasın.
Bende gardenmix var onunkine benziyor dıştan görünüşü...

Evet 500 gram yeter. Dal darıyı zaten haftada bir verseniz yeterli. 4 ay için 16 adet yeterli olur. 10-12 adet iri boy için sorduğumda 125 veya 250 gram alabilirsiniz demişlerdi. Ben de 250 gram aldım ve iki paket halinde geldi.
Yanlış hatırlamıyorsam bir paketinde 10 adet vardı.
Karışık anlatmamışımdır umarım :)
Kısacası 500 gram zaten yarım kilo demek, dal darı için fazlasıyla yeter merak etmeyin.

Kristal değilde grit olmalı. Fotoğraftakine göre yorum yaptım, beyaz ince taneliyse olmasın.
Bende gardenmix var onunkine benziyor dıştan görünüşü...

Evet 500 gram yeter. Dal darıyı zaten haftada bir verseniz yeterli. 4 ay için 16 adet yeterli olur. 10-12 adet iri boy için sorduğumda 125 veya 250 gram alabilirsiniz demişlerdi. Ben de 250 gram aldım ve iki paket halinde geldi.
Yanlış hatırlamıyorsam bir paketinde 10 adet vardı.
Karışık anlatmamışımdır umarım :)
Kısacası 500 gram zaten yarım kilo demek, dal darı için fazlasıyla yeter merak etmeyin.
İyi günler aynı kumdan bende aldım halen gelmedi ama kristal ile grit karışımı imiş sorun olur kullanırsam bende grit diye aldım

Geri