Karadeniz Pet

Kuyruk düşümü ve yuva kemirmesi

• Konbuyu başlatan Onur Kral
  • Başlangıç tarihi
O

Onur Kral

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşlarıma yuvalık takmadan dişi kuşumun kuyrugunun düştüğünü gördüm ancak çiftleşdiklerini hiç görmemiştim yuvalık taktım dişi kuşum yuvalıgı dışardan kemiriyor içeri girmiyor sonuc nedır sızce ?

Resim yüklerseniz daha net belli olur, yuvayla ilgilenmesi kemirmesi iyiye yorumlanir yumurta var gibi ama dedigim gibi resimde daha net belli olur.

Onur kuşlar biz muhabbet besleyenlerin tabiri ile yuva kızdırıyorlar , yani yumurta yapmak için ön hazırlık yapıyorlar.Dişi birkaç güne girer merak etmeyin.Yuvalığa biraz hamster talaşı atabilirsiniz , kuşlarınızı fazla rahatsız etmeyin ve gerisini onlara bırakın.

Umarım en kısa sürede yavrularına kavuşursunuz.

Hocam bakım gününden bakım gününe rahatsızlık veriyoruz baska problem yok dün aksam muhabbet kusumun dişinin sırtına ayagını koymaya calıstıgını gordum kur yaparak, bu sabah itibari ile dişi kusumda erkek kusumda yuvayı kemırıyordu ama dişi nedense çiftleşmeye ızın vermedı dun aksam. Demek ki yakın zamanda çiftleşmeyi göreceğim sagolun dostlar ;)

Hocam bakım gününden bakım gününe rahatsızlık veriyoruz baska problem yok dün aksam muhabbet kusumun dişinin sırtına ayagını koymaya calıstıgını gordum kur yaparak, bu sabah itibari ile dişi kusumda erkek kusumda yuvayı kemırıyordu ama dişi nedense çiftleşmeye ızın vermedı dun aksam. Demek ki yakın zamanda çiftleşmeyi göreceğim sagolun dostlar ;)

Çiftleşmeyi görecegim derken hocam :) Özel Hayata saygı rahat bırakın kuşları :D

Ön hazırlık yapıyorlar işi oldu bittiye getirmiyorlar inşallah umduğumuz gibi olacak :)

Yuvayla dışardan oynuyosa yavaş yavaş alışır. Kesinlikle girer kuşunuz yuvaya. Merak etmeyin. Ama zaman alabilir