Karadeniz Pet

Limon konuşmuyor ve ürkek

• Konbuyu başlatan sevgi
  • Başlangıç tarihi
S

sevgi

Guest
Arkadaşlar bu kuşları 3 gün önce arkadaşım verdi.İlk defa kuş bakıyorum mavi olan konuşuyor biraz cici kuş,alo,sevgi,bulut diyebliyor çekingen değil fakat sarı kuş yani limon hiç konuşmuyor elimikafese sokunca limon kaçacak delik arıyor ben ikisininde konuşmasını istiyorum ne yapabilirim birde acaba kaç aylık ve dişi mi erkek yardımcı olursanız çok sevinirim
8m9jLA.jpg
[/url][/IMG]

bu kuslar cift galiba ikisini konusturamazsın ozellıkle dişi konusmaz cok zor konusur kızgınlık zamanlarıda gelmıs

yavrularını al bu kuşların erkek olan yavrularını ayır onu konuştur derim. mavı erkek sarı dişi. bunları konusturmak ıstıyorsan dişinin yaşı gelmiş konusmaz hemde dişiler daha zor konusur erkeklere nazaran. erkegı ayrı bır kafese alıp konusturmayı deneyebılırsın

kızgınlık döneminde ne yapacağım, ikisini ayırırsam konuşurlar mı

Senin amacın konuşturmak mı yavrulatmak önce buna karar ver ikisi bi arada zor olur.

Ne güzel ciftler yumurtlarla kızgınlaşmıslar ve sen ayırıp konusturmak istiypn ayrıcıda dişiler cok zor konusuur

kızgınlık döneminde ne yapacağım, ikisini ayırırsam konuşurlar mı

Öncelikle maşallah kuşlarınız güzel çift olmuşlar. Mavi olan erkek, konuşuyorsa kafesinden çıkarıp elinizdeyken yeni kelimeler öğretin dişiyi göremeyeceği bir yerde ki ilgisi dağılmasın.
Diğer kuş ise dişi yaşını başını almış bu saatten sonra konuşmasıda imkansız gibi dişileri yavruyken bile konuşturmak zordur daha fazla emek ister.
Son olarakta kuşlarınız çiftleşmeye hazır gibi duruyor yuvalık alıp kafese takınyemlerini sularını verin ve rahatsız etmeyin çiftleşip yumurta yapsın dişi yeni yavrulardan erkek olanları ayırır konuşturursunuz daha rahat olur.

önceliklekuşları yavrulatırsam yavrularını koruyacakları için hiç birşey öğrenmeyeceklerini okumuştum oyüzden yavrulatmak istemiyorum sadece onlara bakmaK istiyorum birde bu gün kafesten çıkardım dişiyi yuvaya sokarken çok zorlandım hep böylemi olacak bana alışınca geçer mi bu huyu

Geri