Karadeniz Pet

Limon sadece aspur yiyo zararli olurmu ?

Umut2929

Meraklı Üye
Limon 3 gun once aldim dune kadar aldigim hic bir yemi yemeei bugun kanarya yemi verdim icindeki aspuru yiyo icindekilerden secio zarari olur mu arkadaslar ?

Zararı olmaz zamanla hepsini yemeye başlayacaktır. Yemlikte çok zaman geçirdiğini farkederseniz aspur bitmiş ve diğer yemlere alışık olmadığı için yemiyor olabilir bu da yemliğinde yem olduğu halde aç kalması demek olur dikkat edin. İyi gözlemleyin diğerlerini yiyip yemediğini. yemiyorsa aspur bitince yemi değişin.

Yavruysa yeni yem kırmaya başladıysa sadece yiyebildiklerini tercih ediyordur.

50 gunluk bi yavru yulaf ici de aldim ama onu da yemiyo inatci limon ;) yemleri deşip tek cesit yiyo ;)

50 gunluk bi yavru yulaf ici de aldim ama onu da yemiyo inatci limon ;) yemleri deşip tek cesit yiyo ;)
Benim kusum 2.bucuk aylik ilk geldinde aspur yiyordu öyle alıştı ben karışık koyuyorum öbür yerlerden bazen tek tukyiyor inşallah alıştılar aspur yaglandiriyor diyorlar

Bende karisik koyuyorum ama bizim limon seciyo icinden ;) 2 gun hic birsey yemedi korktum acliktan ölcek die ama yesinde aspur yem yesin zamanla digerlerine de alisir diye umuyorum :)

Bende karisik koyuyorum ama bizim limon seciyo icinden ;) 2 gun hic birsey yemedi korktum acliktan ölcek die ama yesinde aspur yem yesin zamanla digerlerine de alisir diye umuyorum :)
İnşallah bizimki daha alışamadı ağzına alıyor ama kıramıyor belki biraz daha büyüsünler kırarlar

Hala devam eden sorunum yem vermedim yarim gun vitakraft yem kullandim ama yine yemiyor yemligin icinde aspur ariyor bulamadiginda yemiyo ne yapmam lazim bilemedim.

Daldarı da verin bol bol. Aspur tek başına yetmez. Kuşlar için diyet yemeği gibidir. Kilo almaz zayıflama olabilir. İnşallah yeme alışır.

Benim kuşum hasta olduğunda yem yememeye başlamıştı. Sadece aspur tüketiyordu. Daldarı aldım onu da yedi. Kendi yemimi kendim yapmaya başladım. Pirinç unu dal darı aspur yulaf kuş kumu karıştırdım. O şekilde besleyebilmiştim.

Hepsi var kafesinde dal darisi vs ama diger yemlerin yuzune bakmiyo sadece aspur tuketiyo mumkun oldugu kadar vitaminini sebzesini veriyorum ama yeterli olurmu bilemiyorum bizimle sofrada herseyden tadiyo ;)

Veterinerimden öğrendiğim kadarı ile normal yem buğday yememesi b vitamini eksikliğine sebep olabilir. B vitamini takviyesi yapabilirsiniz. Bir de aminosol diye bir vitamin vermişti bana içinde b vitamini ve aminoasit var kuşu acıktırıyor iştahını açıyor ;) ama tam takviye için b vitamini için veterinerlere başvurun. Ayrıca veriyorlar onu.

Benim tek endisem yaglanip hareketsiz kalmasi suanda aktif ama ileride aspur yiyerek yaglanmasindan korkuyorum o yuzden mumkun oldugunca kafes disinda tutuyorum b vitamini takviyesi yapicam :)

Aspur kilo aldırmaz ki tam tersine diyet yemeğidir :) endişeniz olmasın o konuda. Aspur tüketerek zayıflar hatta.

Tavsiyeleri dikkate aliyorum arkadaslar tesekkur ederim bilgilerinizi paylastiginiz icin :)

Geri