Karadeniz Pet

Kusumda kusma, beyaz sulu kaka ve kabarma var. Ne yapmalıyım suyuna limon damlattim tuy dokuyor.

lalbyhn

Yeni Üye
Kendim yapabilecegim birseyler var mi? Sizce hastalığı nedir? yoksa tüy dökme dönemi mi kendi kendine geçer mi?
Dışkısı beyaz ve sulu (bir kakasinda koyu yesillik gordum biraz)
Tüm gün yem kustu ve suanda yapiskan birseyler çıkarıyor. İlk gördüğüm beyazdi ama suanki koyu sari/kahve bir renk.
Ayrıca normalden fazla yiyor gibi geliyor.
Kabariyor ve halsiz.
Veterinere goturun diyorsaniz Izmirde yasiyorum uygun veteriner oneriniz var midir (ayica butceme uygun, ogrenciyim)

bu dünki dışkıları
Screenshot_2022-12-25-10-23-34-559-edit_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2022-12-25-10-23-45-384-edit_com.miui.gallery.jpg

ekledigim ikinci diski ise gece yapmis olduklari. Isaretledigim dışkı en son yaptığı siyah geldi gözüme. Hala uyuyor sürekli.

Diski iyi değil bakteri gözüküyor diski da. Kanatlı uzmana götürüp diski tahlili yaptırın. Eğer ki yemesi de azaldiysa mutlaka elle besleme yapmanız lazım. Mama yapıp şırınga yardımıyla kursaktan besleyin. Aç kalmalari onlar için iyi olmaz daha da halsiz düşebilir.

ekledigim ikinci diski ise gece yapmis olduklari. Isaretledigim dışkı en son yaptığı siyah geldi gözüme. Hala uyuyor sürekli.
kuşun fotoğrafını atabilirmisiniz. belirtileri kendinizde araştırabilirsiniz ama belirtilerde ortak görünen sorun bayat veya kötü koşullarda saklanmış yemler olabilir. Eğer açık yem alıyorsanız kapalı yemlere geçmelisiniz

kuşun fotoğrafını atabilirmisiniz. belirtileri kendinizde araştırabilirsiniz ama belirtilerde ortak görünen sorun bayat veya kötü koşullarda saklanmış yemler olabilir. Eğer açık yem alıyorsanız kapalı yemlere geçmelisiniz
Az önce çektiğim fotoğrafı:
IMG_20221226_083656.jpg

tüy dökülmesi var ama aşırı değil. Poposu temiz dışkı yok. Dün işim olduğu için anneanneme bıraktım anneannem hic yemedigini soyledi. Ama eve geri getirdigimde (örtüp getirdim üşümesin diye zaten karsi ev) yemege basladi (baya yedi). Haşlanmış patates ve irmigi karistirip verdim. Hala halsiz, kabarik ve cok uyuyor ama dün akşam biraz uçuştu. Marketler açılsın kapalı yem alacağım bakalım daha iyi gelecek mi. (Normalde hep ayni kuscudan posetlenmis sekilde alirim)

Kendim yapabilecegim birseyler var mi? Sizce hastalığı nedir? yoksa tüy dökme dönemi mi kendi kendine geçer mi?
Dışkısı beyaz ve sulu (bir kakasinda koyu yesillik gordum biraz)
Tüm gün yem kustu ve suanda yapiskan birseyler çıkarıyor. İlk gördüğüm beyazdi ama suanki koyu sari/kahve bir renk.
Ayrıca normalden fazla yiyor gibi geliyor.
Kabariyor ve halsiz.
Veterinere goturun diyorsaniz Izmirde yasiyorum uygun veteriner oneriniz var midir (ayica butceme uygun, ogrenciyim)
güncelleme: kuscuya goturdum sordum. Usuttugunu soyledi. Vitamin ve daldari verdi. Vitamin: Apexisol multivitamin A, D3, E, C
Durumu iyiye gitmezse tekrar danisacagim ve veterinere goturecegim.

edit: veterinere götürdük 2 gece onlarda kaldı. Akşam eve getirdim daha iyi şuan siringa ile ilac vericez 10 gün

İlaçlar bittikten sonra son durumunu paylaşırsanız seviniriz çok geçmiş olsun 🙏🏻

Geri