Karadeniz Pet

lütfen yardımcı olun

Haktas59

Yeni Üye
Merhaba. Kızım kuş istediği için Yaklaşık bir ay önce 50 günlük erkek bir muhabbet kuşu aldım. kuş 1 aydır bizde. Aldığımda 1 hafta hiç elimi filan sokmadım içine. kafesin yanında durdum konuştum hep. sonra elimi içine kafesin içine sokum hareketsiz durdum. elimden korkmuyordu. elime gelmiyordu. göğsüne ittirdiğimde zorlada olsa elime çıkıyor. fakat size sormak istediğim elimden hiç yemek yemiyor. yeşillik tutyorum elimde 10 dakika filan gözlerini kısıyo uyucak gibi oluyor. kafesin kapısını açıyorum hiç çıkmıyor. parmağıma çıkmasını sağlayıp öyle çıkarıyorum kafesten bu seferde dışarda elime hiç gelmiyor. devamlı kaçıyor. kafeisini görüncede hemen kafesine giriyor. acaba 50 günlük büyük bir kuşmuyduda alışması zor oluyor. 25 günlük yeme yeni düşmüş bir kuş almammı gerekir acaba. yardımcı olurmusunuz.

Merhaba. Kızım kuş istediği için Yaklaşık bir ay önce 50 günlük erkek bir muhabbet kuşu aldım. kuş 1 aydır bizde. Aldığımda 1 hafta hiç elimi filan sokmadım içine. kafesin yanında durdum konuştum hep. sonra elimi içine kafesin içine sokum hareketsiz durdum. elimden korkmuyordu. elime gelmiyordu. göğsüne ittirdiğimde zorlada olsa elime çıkıyor. fakat size sormak istediğim elimden hiç yemek yemiyor. yeşillik tutyorum elimde 10 dakika filan gözlerini kısıyo uyucak gibi oluyor. kafesin kapısını açıyorum hiç çıkmıyor. parmağıma çıkmasını sağlayıp öyle çıkarıyorum kafesten bu seferde dışarda elime hiç gelmiyor. devamlı kaçıyor. kafeisini görüncede hemen kafesine giriyor. acaba 50 günlük büyük bir kuşmuyduda alışması zor oluyor. 25 günlük yeme yeni düşmüş bir kuş almammı gerekir acaba. yardımcı olurmusunuz.

sabırlı olmalısınız, kafesin içinde elinizden korkmuyorsa bu iyi bir şey , kafesin içinde göüğüsü okşayın kafasını kaşıyın hoşuna gidecektir , kuşu kafesden parmağınızla çıkarın dışarı cıktığında ilk yapacağı şey perde veya yüksek yerlere konmak olacaktır siz güzel güzel konuşarak sakin bir sesle ve normal bir şekilde yanına giderek parmağınıza cıkmasını sağlayınız o kaçtıkca siz ona yaklaşmaya devam ediniz elinize avcunuza almayın, o yorulup parmağınıza konmak zorunda kalacaktır o parmağınızdayken ona yem veya kafasını kaşıyın , 1 hafta böyle gidin sonrasında kendiliğinden artık omzunuza vs. gelmeye başlayacaktır .

Yanlış olduğunu yapmamam gerektiğini söyleyenler de oldu ama ilk muhabbet kusumda 4 saat aç bırakıp sonra avucumun içine normal yem koyup sabit bekledim ve bunu 5 kere tekrarladiktan sonra yani 5.günde kuş elime tamamen alışmıştı alıp omzuma rahat rahat koyabiliyodum

Elinizden yem yedirmeye çalışmayın kafes içinde güvenini sağlayın dışarı çıkardığınızda da kovalamayın konduğu yerden parmağınıza gelmesini sağlayın güle güle besleyin

teşekkürler cevaplarınız için. peki 50 günlük olması normalmi. daha küçük mü almak gerekir. birde kuşu yemek yerken hiç görmedim. akıllı yemlik var içinde yem kabukları çok çabuk doluyor ama nedense ben yanındayken hiç yem yerken görmedim. birde ne versem elimden yemiyor.

Zamanla elinizle ne verirseniz yiyecektir 50 günlük olması eğitim için iyi bir zaman

peki bu aralar ne yapmam gerekir. her akşam eve gittiğimde yanına gidiyorum konuşuyorum ama hiç tepki vermiyor. akşamları mesela hiç ötmüyor. oysa sabahları hiç susmuyor. cep telefonundan muhabbet kuşu sesi açıyorum belki öter diye ama hiç tepki bilr vermiyor. kafasını bile kıpırdatmıyor.

Geri