Karadeniz Pet

yardımcı olun lütfen

sadullah dinç

Meraklı Üye
ben bir çift kuş alıcam ama kuş yumurtlamış başka kafese koyarsam kuş küserme nolur ne yapmam gerek bilgi verin lütfen

yumurtası olan çift alacaksanız mümkünse yuvalık, kafes hepsini alın diyolar. diğer türlü yumurtalar boşa gidiyormuş sanırım.

[MENTION=15625]Abdurrahman TEKNECİ[/MENTION] kardeşimde aynı şekilde kuş aldı malesef sonu hüsran oldu mümkün olduğunca yumurtasız almaya çalışın eğer imkan yoksa yumurtalı dan başka kafes aman aman önemli değil ama yuvalığını mutlaka alın tabi oda %100 sonuç verir diyemeyiz kuşların karakterinede bağlı bu olay

@Abdurrahman TEKNECİ kardeşimde aynı şekilde kuş aldı malesef sonu hüsran oldu mümkün olduğunca yumurtasız almaya çalışın eğer imkan yoksa yumurtalı dan başka kafes aman aman önemli değil ama yuvalığını mutlaka alın tabi oda %100 sonuç verir diyemeyiz kuşların karakterinede bağlı bu olay

Aman sakın kafes ve folluk aynı ise al yoksa kesinlikle alma eşler bile yanyana durmaz oluyor. Acı tecrübemiz var ders aldık biz.

yumurtası olan çift alacaksanız mümkünse yuvalık, kafes hepsini alın diyolar. diğer türlü yumurtalar boşa gidiyormuş sanırım.

yavrulu olursa nasıl alabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:22 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --

Kafesle alamıyorsan en azından yuvalıkla almalısın.

yavrulu çift alırsam nasıl olması gererk benim kendi kafesim yuvalığım olur mu

Yavrulu veya yumurtalı alacaksanız mutlaka yavruluğuda almanız lazım yoksa değişiklikten dolayı bakmaz yavrulara. Aslında daha güzeli kafesle birlikte tamamını almak. Eğer bunları yapamıyorsanız, daha önce yumurtlamış ancak şu anda yumurtası olmayan çift alıp kendi kafesinize koyun biraz zaman (yeni kafese alışma süresi max 30 gün) alır ancak ordada yumurtlarlar ve kendi sisteminizi kurmuş olursunuz

inanın pek bilgim yok ama bence yine kafes olmasa bile yavruluğu alın. en ufak bi streste bu kuşlar yavrusunu beslemiyo, bakmıyo. siz alınca zaten yer değişikliğinden dolayı biraz strese girebilir. en azından yuvalık falan aynı olsun. mümkün olduğunca daha tanıdık ortam daha kolaylık sağlar onlara da size de. tabi siz bilenlere danışın yinede.

Hiç gerek yok macera arıyor gibiyiz normal yavrusu alınmış çift alın 2 ay rahatsız etmeyin onlar zaten ortama uzunca yumurtlar yavrular

yavrulu çift alırsam nasıl olması gererk benim kendi kafesim yuvalığım olur mu

Alacağın yerdeki yavruluğun içine koyacaksın dişiyi ağzını kapatıp getirip evindeki kafese takacaksın. Erkek başka bir şekilde gelse de olur.
Bu yöntem yumurtalı çiftlerde tutmayabilir. Ancak yavrular çok yüksek oranda zarar görmeden büyümeye devam ederler.

Alacağın yerdeki yavruluğun içine koyacaksın dişiyi ağzını kapatıp getirip evindeki kafese takacaksın. Erkek başka bir şekilde gelse de olur.
Bu yöntem yumurtalı çiftlerde tutmayabilir. Ancak yavrular çok yüksek oranda zarar görmeden büyümeye devam ederler.

kuş yavruların üstüne 4 yumurta da ha yapmış ne yapıcam ben ya :(

Yavrular ne kadarlık? Dişi yumurtalara yatıyor mu?

Söylediğine göre yatıyorMuş yavrular da bunlar

nA4yml.jpg

Geri