Karadeniz Pet

Lütfen yardımcı olun ...

• Konbuyu başlatan Tansu
  • Başlangıç tarihi
T

Tansu

Guest
Merhabalar arkadaşlar...
Bir problemim var, 1 ay önce kadar ablama kuş aldık, yavruydu aldığımızda. Bir sorun yoktu başta ancak ablamların evinde kalorifer yanmıyordu ve kuş bir hafta kadar soğukta kaldı sanıyorum üzerine örtü örtülmesine rağmen, bir gün burun deliklerinden birinin tıkalı olduğunu gördüm. Araştırdım internetten tuzlu suya parmağımı batırıp kapalı olan deliğe damlattım. İşe yaradı ancak yeniden tıkandı.
Sonra bize getirdim kuşu. Hemen sıcak ortama koydum, vitamin damlattım suyuna. Yüzeydeydi tıkanıklık ben de çok ama çok nazik olmak şartıyla kürdanın ucuyla açtım deliği birkaç defa birkaç gün boyunca ama 3 hafta geçti hala burnu tıkalı ve akıyor. Bu sefer içten tıkanmış, sarı bir parça var içinde. Aviastım almıştım damlatıyorum suyuna ancak etki etmedi... Çevremizdeki veterinerler konu kuşlara gelince bir şey yapmıyorlar ve hava da soğuk evden çıkarmak istemiyorum kuşu. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun, evde 2 yetişkin muhabbet kuşum var hava yoluyla onlara da bulaşır mı? Hiç böyle bir şey görmemiştim şu ana kadar beslediğim onca muhabbet kuşunun içinde lütfen, lütfen yardımcı olun, içim gidiyor... Fotoğrafta görünmüyor tıkanıklık o nedenle koymadım. Çok teşekkürler şimdiden.

antibiyotik verin vitaform ishalde vardır büyük ihtimal olmadıysada olacaktır avidiarede kullanabilirsiniz olmadı veterinerden isteyin. kanarya yemi patates dal darı verin vitamini eksik etmeyin sıcak tutun ve en önemlisi geç kalmayın.

antibiyotik verin vitaform ishalde vardır büyük ihtimal olmadıysada olacaktır avidiarede kullanabilirsiniz olmadı veterinerden isteyin. kanarya yemi patates dal darı verin vitamini eksik etmeyin sıcak tutun ve en önemlisi geç kalmayın.

İshal olmadı ama her ihtimale karşı ishal ilacım var evde, umarım olmaz... Sıcaklık bakımından problem yok neyse ki, kaloriferin önünde kafesin üzerinde örtüyle uyuyor geceleri. Önerilerinizi uygulayayım, çok teşekkürler cevap için...

Geri