Karadeniz Pet

Mama yemeyen kuşlar

husaysem

Meraklı Üye
Mama yemeyen kuşlar yumurtlamaz, boş çıkar vs diyorlar doğru mu ?

Havuç yeterli olmaz mı ?

Benimkiler havuç seviyor ama mama yemiyor havuçda iş görmez ?
mama yaptığımda mamadan havucu seçiyolar sadece

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alışırlar umarım. Boş mu dolu mu çıkar valla o mamayla alakalı değil bence. Yumurta yapmadan önce haftada 1 mama yapıyordu henmiyprdu bile. Havuçu seçiyorlardı. Ama yumurtlamaya başlayınca havuçsuz mama yaptım 2 günde 1. Bayıla bayıla yedilet mecbutlar. 6 yumurta yaptılar 6sı da doluydu. Alışırlar bence.

Mama yemeyen kuşlar yumurtlamaz, boş çıkar vs diyorlar doğru mu ?

Havuç yeterli olmaz mı ?

Benimkiler havuç seviyor ama mama yemiyor havuçda iş görmez ?
mama yaptığımda mamadan havucu seçiyolar sadece

Kesin boş çıkacak, kesin dolu çıkacak diye kimse kesin bir şey söyleyemez. Sadece ak darı ile aylarca kuş besleyip 6-7 yavru alan petshoplarda gördüm. Ama kuşların sağlıklı gelişimi, uzun dönem yaşama süresi, yavrulara bakarken daha az enerji sarfetmesi gibi durumlardan dolayı mama yemesi kesinlikle faydalı olacaktır.

Aynı sorunu bende yaşadım siz mamayı vermeye devam edin zamanla alışıp yiyorlar.

Öyle sacmalık mı olurmuş? O zaman erkek kuş hiç almayalım dişi kuşa paso mama verelim yavru alalım. Dolu olup olmaması erkeğe bağlı.

Arkadaşlar kaç sefer yaptım boşa gidiyor yunurtalar bunun başka yolu yokmudur havuç delisi ikiside fakat yumurta yemiyorlar , tane tane olması için yumurtanın neminin gitmesi laxım dediler, onuda yaptım yok arkadaş elimde patlıyor hep.
Şuan ayırma yöntemi yaptım erkek kızışık sadece dişiye mama versem yeterli olur mu ?
Mamadız kaç ay mamalı kaç ay bekleyelim cere kızarar kızarmaz birleştireyimi daha hiç yumurta almadım tecrübem yok bana püf noktalarını söylermisiniz

Benimkilerdede aynı sorun vardı, havucu rendenin en ince yerini kullanarak rendeledim, ayrıca bıçakla mümkün olduğunca inceltip yumurta ile öyle karıştırdım. İlk başlarda yemediler, ısrarla 2 hafta boyunca aynı şekilde mama yaptıktan sonra yemeye başladılar, şimdi içine istediğim herşeyi ekleyebiliyorum, hepsini yiyorlar. Sizinkilerde alışacaktır.

Arkadaşlar kaç sefer yaptım boşa gidiyor yunurtalar bunun başka yolu yokmudur havuç delisi ikiside fakat yumurta yemiyorlar , tane tane olması için yumurtanın neminin gitmesi laxım dediler, onuda yaptım yok arkadaş elimde patlıyor hep.
Şuan ayırma yöntemi yaptım erkek kızışık sadece dişiye mama versem yeterli olur mu ?
Mamadız kaç ay mamalı kaç ay bekleyelim cere kızarar kızarmaz birleştireyimi daha hiç yumurta almadım tecrübem yok bana püf noktalarını söylermisiniz

Kardeşim hiç kendini kasma hazır
kuru yada nemli mamalar var kilosu 15 lira ondan al
bir tane prebiyotik
bir tanede e vitaminini
bir tane s vitamini al
Bi tane de sağlık tohumu denen bir tohum karması var onu al
250 gr da nijer al
Şimdi sana tarifi veriyorum

Kag gram havuç rendelersen içine o oranda hazır mama koy yada kaç kaşık havuç rendelersen o oranda hazır mama koy baktın kıvamı biraz yaş oldu biraz etimek ez un gibi koy sonra kaç kusun var bilmiyorum ama 25 kuş için 1 dolu çay kaşığı prebiyotik koyuyorum fazlasının zararı olmaz yanntesisiri yoktur sadece diski si beyazlaşır o kadar kuş başı dolu dolu bir tatlı kaşığı koy mama kaplarınıza sonra üstüne vitamin s serpiştir her bir kaba 1 2 princ tanesi kadar serpistir sonra yavrulu olmayan takımlarına koruması ve yumurta doluluk oranı artsın diye e vitamini serpiştir aynı oranda sonra en işte bir çay kaşığı sağlık tohumu serpiştir sonra servis yap otur.izle bu kadar uzun yazdığına bakma yapmak 5 dk ni almaz e vitamini sana kalmış doluluk oranı için ve kızışmasi için verilir sağlık tohumu ve havuç yemek için o mamaya alışıyor sonra kuşuna isteğe bağlı sen yavru bakan çiftlere hafta bir kere bu mamanın içine yumurta kalamar kemiği tozu yumurta kabuğu kuş kumu koyabilirsin
Kizistirmaya etkili olsun istersen keçi boynuzu tozu katabilirsin ben çok memnunum tavsiye ederim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim bütçem çok fala yok sadece iki kuşum var çiftler yani , kuru mama önermiyolaf, keçiboynuzu pekmezi var evde eczaneden alınan, onu suda bi çay kaşığı ucu kadar eritip koyuyorum 10 saat tutuyorum o erkeğe çok enerjiveriyorda dişiye napsam boş yoruldum agaya değiştirmeyi bile göze aldım ben hayatında benim erkek kuş gibi baskın ve kuzgın kuş görmedim. Gene fayda etmiyor

Kardeşim bütçem çok fala yok sadece iki kuşum var çiftler yani , kuru mama önermiyolaf, keçiboynuzu pekmezi var evde eczaneden alınan, onu suda bi çay kaşığı ucu kadar eritip koyuyorum 10 saat tutuyorum o erkeğe çok enerjiveriyorda dişiye napsam boş yoruldum agaya değiştirmeyi bile göze aldım ben hayatında benim erkek kuş gibi baskın ve kuzgın kuş görmedim. Gene fayda etmiyor

E kardeşim dişiyi değiştir erkek zaten hazır kızgın bir dişi al koy yanına ver mamayı gerisini onlara bırak

E kardeşim dişiyi değiştir erkek zaten hazır kızgın bir dişi al koy yanına ver mamayı gerisini onlara bırak

Şindi soru sırayın ozaman değişirken 10-15 dk habgş kuşla samimi olduğuna dikkat edipmi almam lazım yoksa en kızışmışlarından birinimi almam lazım

Erkeği salmaya attırayım , kimle samimiyde onunu yoksa kızışmış herhangi bi kuşlamı hangisinden verim alırım

Erkeği salmaya attırayım , kimle samimiyde onunu yoksa kızışmış herhangi bi kuşlamı hangisinden verim alırım

Eğer çok kızışmış dişi var ise o dişi de zaten eş seçmez anlattığına göre senin erkek de baya kızgın ancak bu yöntemi pek tavsiye etmem ama aldığın yerde öyle bir dişi yoksa ve benim tavsiye edeceğim yöntem kızışmış dişileri bir kafese aldır senin erkeği de at yanlarına bak hangisini sevdiyse onu al

Şindi soru sırayın ozaman değişirken 10-15 dk habgş kuşla samimi olduğuna dikkat edipmi almam lazım yoksa en kızışmışlarından birinimi almam lazım

Ayrıca 10-15 dk değil en az yarım saat ilgilenmesi daha sağlıklı olur

Aynen farketmez beklerim yeterki eşini seçsin [emoji1]inşallah başarılı olurum dualarınızı eksik etmeyin benim şimdiki dişiminde gotosunu atayım yinede ben bi yorumlarsan kızışma durumunu
c1d462fc3b911e6628082a75f3678c24.jpg
718f82ae717060fca593ee0c2c475c1b.jpg

Erkek kızgın şuan ama tüyde daha çıkmadı
73e1011ec9be99c1623f1831e1c7e225.jpg
b36ea21465e54ac498fdb9b256784964.jpg
bu son attığım 1 hafta öncekş hali, dişi kuşumu ayırdım ve çok nadir birden hareketlenip erkek gibi kur sesleri ve kafa titretmesi yapıyor kafa tüyleri kabarıyor ama çok nadir sizce değişireyimmi bekleyim mi buna ben alıştım ama eş olmadıysa değiştirmek en sağlıklısı tabi

Kesin boş çıkacak, kesin dolu çıkacak diye kimse kesin bir şey söyleyemez. Sadece ak darı ile aylarca kuş besleyip 6-7 yavru alan petshoplarda gördüm. Ama kuşların sağlıklı gelişimi, uzun dönem yaşama süresi, yavrulara bakarken daha az enerji sarfetmesi gibi durumlardan dolayı mama yemesi kesinlikle faydalı olacaktır.
Sadece ak darı verilmesi kuşlar açısından kötü bi durum değildir. Yavrulama zamanında aspur verilebilir . Gerekli vitamin probiyotik takviyesi yapılırsa bir sıkıntı olmaz . Karışık yemlerdeki tohumlar kuşun o anki durumuyla yememesi gereken tohumları içerdiği için gerekli düzenlemler yapılamıyor bu da sıkıntı oluşturabilir . Zaten çoğu kuş da bir kaç çeşit tohum haricinde yemez içinden seçer karışık yemin

Sadece ak darı verilmesi kuşlar açısından kötü bi durum değildir. Yavrulama zamanında aspur verilebilir . Gerekli vitamin probiyotik takviyesi yapılırsa bir sıkıntı olmaz . Karışık yemlerdeki tohumlar kuşun o anki durumuyla yememesi gereken tohumları içerdiği için gerekli düzenlemler yapılamıyor bu da sıkıntı oluşturabilir . Zaten çoğu kuş da bir kaç çeşit tohum haricinde yemez içinden seçer karışık yemin

Kardeş kızışmaya başlamış ama değilmi biraz kızarmış bu 5 ayda oldu tam kızışması için heralde 3 ay daha bekleyecem[emoji1] okadar beklemek istemiyom[emoji37]

Aynen farketmez beklerim yeterki eşini seçsin [emoji1]inşallah başarılı olurum dualarınızı eksik etmeyin benim şimdiki dişiminde gotosunu atayım yinede ben bi yorumlarsan kızışma durumunu
c1d462fc3b911e6628082a75f3678c24.jpg
718f82ae717060fca593ee0c2c475c1b.jpg

Erkek kızgın şuan ama tüyde daha çıkmadı
73e1011ec9be99c1623f1831e1c7e225.jpg
b36ea21465e54ac498fdb9b256784964.jpg
bu son attığım 1 hafta öncekş hali, dişi kuşumu ayırdım ve çok nadir birden hareketlenip erkek gibi kur sesleri ve kafa titretmesi yapıyor kafa tüyleri kabarıyor ama çok nadir sizce değişireyimmi bekleyim mi buna ben alıştım ama eş olmadıysa değiştirmek en sağlıklısı tabi

Kızılmaya başlamış bence zamana bırakın yakın zamanda dişi kendisini hazırlar zaten

Kızılmaya başlamış bence zamana bırakın yakın zamanda dişi kendisini hazırlar zaten

Değiştirmeyi düşünüyodum fakat kalsın ozaman kardeş. Tahimin tamamen ne zaman kızışır bu hale 5 ayda geldi çok naşse havuç verdim genelde nijer verdim

Kardeş kızışmaya başlamış ama değilmi biraz kızarmış bu 5 ayda oldu tam kızışması için heralde 3 ay daha bekleyecem[emoji1] okadar beklemek istemiyom[emoji37]

Eğer ortamlarında ve bakımlarında bir sıkıntı yoksa ve gerekli takviyeler yapılırsa 1-2 aya yumurtlar diye düşünüyorum. Zaten alacak olursanız kızgın bir dişi o bile ortama alışana kadar 1-2 ay geçer