Karadeniz Pet

yumurtadan ses gelmesi ama çıkmaması

Bfma

Yeni Üye
yumurtalar 21 günü geçti ama ses gelmesine rağmen hala çıkmadılar müdehale edip yumurtayı ben kırmalı mıyım ? acil cevap verebilir misiniz?

Ses gelmesinin üzerinden 2 gün vakit vermeniz gerek. 2 gün içinde çıkacaktır diye düşünüyorum. Dışardan müdahale edilirse yavru sağlıklı gelişim göstermeyebilir. Hala çıkamadıysa bir videodan öğrendiğim kadarıyla peçeteyi ıslatıp yumurtayı sallamadan, sarsmadan ıslak peçeteyle yumurtaya sürün bu yumurtanın kabuğunun incelmesini ve daha kolay kırılmasını sağlar. Ama dediğim gibi ses geldiyse 2 gün bekleyin bence.

Ses gelmesinin üzerinden 2 gün vakit vermeniz gerek. 2 gün içinde çıkacaktır diye düşünüyorum. Dışardan müdahale edilirse yavru sağlıklı gelişim göstermeyebilir. Hala çıkamadıysa bir videodan öğrendiğim kadarıyla peçeteyi ıslatıp yumurtayı sallamadan, sarsmadan ıslak peçeteyle yumurtaya sürün bu yumurtanın kabuğunun incelmesini ve daha kolay kırılmasını sağlar. Ama dediğim gibi ses geldiyse 2 gün bekleyin bence.
2 gün değilde 1 gün beklenebilir, daha sonra söylenilen şekilde kabuğu incelterek çok dikkatli şekilde yavruyu çıkarabilirsiniz, göbek bağının bağlı olduğu kabuğu ellemeyin, sadece kafasının üstüne denk gelen kabuğu alın yeterli olur