Karadeniz Pet

Mamaya alıştırma

Celil ALPAY

Paylaşımcı Üye
Bu resimde gördüğünüz versele laga mamayi havucla nemlendirip veriyorum. Kuslar bir gaga bile vurmuyor. Önlerinden yemi aliyorum, mamanin üstüne yem serpiyorum fayda yok. Kuslari mamaya nasıl alistirabilirim??

4cc1619ea1f84cfbe59dc7d60fba4b56.jpg

Mobilden gönderildi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:07 -->-> Daha önceki mesaj 12:17 --

Güncel güncel

Mobilden gönderildi.

Benim Kuşlar Yumurta Maması Dahi Yapıyorum MaşaAllah Hemen Saldırıyorlar Birde Tam Görecekleri Yere Koyuyorum Daha meraklı Yiyorlar Sizde Yukarıya Koyun Tünekde iken Görsünler Meraktan Yiyeceklerdir Umarım Hayırlı Üretimler..

Kuş yemezse yemez
alışık değil ise mamaya
sen inatla ver belki bir gün yer
benim yavrudan yetiştirdiğim
çiftim mamayi deli gibi yer
diğer aldığım çift
gagasını vurmaz

Bazı kuşlar mamaya kolay ve istekle alışırken bazılarında bu süreç haftalar, aylar sürebilir. Başlangıç olarak mama ayrı bir kapta, kafeste taze sebzelerle birlikte bulundurulmalıdır. Alıştığı diğer yemler ise günde iki kez (sabah ve akşam) sadece 1 saat sunulmalıdır. Burada alıştığı besinlerin verilmesi çok önemlidir, çünkü kuş mamayı ilk zamanlar besin olarak algılamayıp açlıktan ölebilir. Bu süre ve miktar kuşun normal beden ağırlığını sürdürmesine yetecektir. Çoğu kuş birkaç gün içinde mamayı atıştırmaya başlar...

Alıntıdır.

Geri