Karadeniz Pet

Mavişin avize aşkına çözüm varmı???

• Konbuyu başlatan Tolga SARI
  • Başlangıç tarihi
T

Tolga SARI

Guest
dMerhaba arkadaşlar nasılsınız umarım keyifler yerindedir benim keyfimi soracak olursanız şu sıralar pek iyi değil sebebide konu başlığında yazdığım gibi mavişin avizeye olan aşkından. Eskiden sürekli uçar bir iki yerde 1–2 dakka pinekledikten sonra kafesinin üstüne konar orada kendi kendisine takılır oyunlar oynardı kafesnn üzerinde olduğu içinde ortalığı pek fazla kirletmezdi ta ki bir gün avizenn üzerine konup kendi yansımasını görene kadar o gün bugündür her fırsatta avize tepesinde avizeyi ve avizenn altı battı kafesini hiç kapamazdım ama şu sıralar özgürlüğünü kısıtladım bu olaydan dolayı.Şimdi işin aslına gelecek olursak kafesine ayna alsam vaz geçermi bu huyundan yada avize için yapabileceğim( uzaklaşması için) bir çözüm varmı ? kuşum 5 aylık konuşsun diye ayna almamıştım şimdi az çok konuşmaya başladı aynalı salıncak alsam nasıl olur yine öğrenmeye devam edermi avizeye konmaktan vaz geçermi?
r

1:avizeyi çıkartmak kesin çözüm
2: odalar aynı sıcaklıkta ise başka odaya alın alacağınız odaya kafesi götürmeden önce kuşunuzu keşif amaçlı bi kaç gün odaya sizin refakatinizde götürün
3;aynalı salıncak alabilirsiniz bu öğrendiği kelimeleri tekrar amaçlı işe yarar lakin uzun vadede kötü sonuçlar ortaya çıkarır size ilgisi azalır ve özgürlüğü kısıtlanır
4: şuanki odaya tavana ağaç dalından bi terra yapıp üzerine sevdiği oyuncaklardan ve aynalı salıncak asabilir zemine sereceğiniz gazete ile temizlik konusunu halletmiş olursunuz

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
BENDEKİ KUŞLARDAn BİR TANESİDE AYNI ÖYLE YAPIYORDU YANSIMASI İZLEMEK İÇİN AVİZEN İNMİYORDU KUŞU EŞE ATTIM KURTULDUM :)

Tolga bey evcil hayvan besleyenler temizlikten şikayetçi olmamalı . kusunuzun yaptığı gayet normal evin en yüksek noktasına konmus onların ruhunda var öyle düşünün bunu tüneyebilceği en yüksek nokta orası evdeki . ayna almayın kusa uçma özgürlüğünü kısıtlamayın kusun ama kafeste tutcam diyosanız en azından yanına eş alın . salıncak alın tabi salıncagı cok sever muhabbetler ama avizeye konmaktan vazgecmezler

Benim önceki kuşum sürekli avizeye konuyordu birkaç gün her avizeye konduğunda kovaladım bilinç altına yerleşti sanıyorum ki yavaş yavaş bıraktı o huyunu belki sizde aynı yöntemle kuşunuzu alıştırısınız.

Tolga bey evcil hayvan besleyenler temizlikten şikayetçi olmamalı . kusunuzun yaptığı gayet normal evin en yüksek noktasına konmus onların ruhunda var öyle düşünün bunu tüneyebilceği en yüksek nokta orası evdeki . ayna almayın kusa uçma özgürlüğünü kısıtlamayın kusun ama kafeste tutcam diyosanız en azından yanına eş alın . salıncak alın tabi salıncagı cok sever muhabbetler ama avizeye konmaktan vazgecmezler

Bnimki temizlikten şikayet değil daha çok bna ilgisinn azalması bnimle zamn geçirmek istememesi. yeni kelimeler öğrensin diye ayna almıyorum ayna almadğm halde bi yolunu bulup ordaki yansımasıyla konuşması orada sürekli zamn geçirmesi bnm problemim bu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:20 -->-> Daha önceki mesaj 10:17 --

Benim önceki kuşum sürekli avizeye konuyordu birkaç gün her avizeye konduğunda kovaladım bilinç altına yerleşti sanıyorum ki yavaş yavaş bıraktı o huyunu belki sizde aynı yöntemle kuşunuzu alıştırısınız.

bnimde aklıma gldi bir iki kez yaptım ama buseferde ürkmeye başladı bu yüzden üzüldüm vazgeçtim o şkilde davranmktanı

bence bırakın özgür olsun. bende benimle konuşsun istiyorum ama tv yi açıyorum konuşuyor tv yle kapatıyorum susuyor. öyle olmak istiyorsa öyle olsun siz yine ilginizi gösterin.

bence bırakın özgür olsun. bende benimle konuşsun istiyorum ama tv yi açıyorum konuşuyor tv yle kapatıyorum susuyor. öyle olmak istiyorsa öyle olsun siz yine ilginizi gösterin.

şıp demiş mavişin gagasından düşmüş benimkiside aynı dertten müzdarip ses varsa ses var ses yoksa maviştede ses yok.Avizeye konduğunda lambanın bulunduğu camdan çiçek var onun içine konuşuyor sesi bide yankı yapınca iyice çıldırıyor tam pskopata bağlıyor tek nefeste 60 kez ses çıkarıyor:D
tansımasıyla arkadaş olduğundan beridir bna eskiye göre vahşileşti kıvama gelmesi için parmağıma alıp en az 15 dk havadan sudan dünyadan konuşuyoz öyle eski haline geri dönüyor:eek:k

şıp demiş mavişin gagasından düşmüş benimkiside aynı dertten müzdarip ses varsa ses var ses yoksa maviştede ses yok.Avizeye konduğunda lambanın bulunduğu camdan çiçek var onun içine konuşuyor sesi bide yankı yapınca iyice çıldırıyor tam pskopata bağlıyor tek nefeste 60 kez ses çıkarıyor:D
tansımasıyla arkadaş olduğundan beridir bna eskiye göre vahşileşti kıvama gelmesi için parmağıma alıp en az 15 dk havadan sudan dünyadan konuşuyoz öyle eski haline geri dönüyor:eek:k

siz ilgiyi gösterin yine oyun oynayın. mesela elinize alın ısırsa bile omzunuza tırmandırın ben öyle yapıyorum elime alıp koltuğa oturuyorum koltuğa yaklaştırınca onu omzuma tırmanıyor ve saçımı kulağımı kemiriyor. arada yapma diyorum arkasını ödünp küsüyor falan. sonra avizeye uçuyor bağırığ duruyor almasam oradan saatlerce durur saate uçuyor bıraksam oradada saatlerce durur ama son günlerde kafesinin üstünü keşfetti oraya uçuyor kafesin üstü oval olduğundan kayıp tekrar tırmanıyor bende ellemiyorum hiç. :)

Ben de ayni sorunu yasiyordum sevmedigi esyalar varsa asmaya calisin oraya gitmek istemeyecektir artik. Hemen cikartmayin ama kalsin biraz o sevmedigi esya. Benim mubis boyle vazgecti sizde de ise yarar umarim:)

Ben kendi yansımasını görmesin diye minik örtü atıyordum avizenin üstüne

benim kuşlarda sürekli tüle konuyor boncukları koparmaya çalışıyor ne kadar kovalasam da pes etmiyorlar sonunda ben pes ettim :)

Geri