petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Şu kuşlara bir bakar mısınız?

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve Emre TURAN tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Emre TURAN

Herkese merhaba. Resimde gördüğünüz erkek tam 1 yaşında. 2 gün önce yanına bir dişi aldım. Petshoptan almış olduğum dişi konusunda biraz tereddütlerim var. Almış olduğum dükkanın sahibi kuşun yaklaşık 9 aylık olduğunu ve çifleşmeye hazır olduğunu söyledi ama sanki bana bu kuş daha küçük gibi geldi. Bilmiyorum sizlerin yorumu benim için önemli. Şimdi erkek sürekli çifleşmek istiyor, bir ayağını sürekli dişinin sırtına atıyor fakat dişi buna çok sert bir şekilde karşılık veriyor. ara sıra da didişiyorlar. Bu durum hep böyle mi sürer? Dişiyi değiştirmem gerekir mi? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi kul 7 8 aylık var. Eve yeni geldiğinden ayrıca zaten dişi kuşlar hazır olmadan çiftleşmeye izin vermez. Yaşları uygun size sadece sabırla beklemek kalıyor. Kolay gelsin

3. Emre TURGUT

Beğenileri:
    2
    daha yeni almışşın bence fazla sorun etme dişi kendini savunuyodur sadece zaten daha eş tutmamışlardır

4. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    öncelikle 2 gün çok çok erken. kuşlarının önce eş tutmaları lazım. bunun için zaman geçmesi ve seninde sabretmen lazım. bu arada erkek kuşun cok güzel

5. Emre TURAN

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

6. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bana dişi daha yavru gibi geldi. 4-5 aylık civarı. Erkek gibi alnı temiz ceresi kahverengi veya kahverengiye yakın yani kızışmış veya kızışmaya yakın bir kuş alın derim...

7. hatice çakır

kaç aylık olduğunu nasıl anlarım

arkadaslar ben kuşumu alırken 3 veya 4 aylık dediler ben yineden emin olmak istiyorum 4 aylık kuşlar nasıl olur yardım edermısınız

8. Emre TURAN

Cere rengi konusunu yeni öğrendim. Eğer bunu biliyor olsaydım bu dişiyi hiç almazdım. Petshopdan alınca böyle oluyor maalesef işte. Adam satarken bu çiftleşir hazır şu an dedi.
    Ben de hemen çiftleşmesini beklemiyorum elbette. Ama en azından kısa zamanda çiftleşmeye daha hazır olan bir dişi olması daha iyi olurdu.

Sayfayı Paylaş