Karadeniz Pet

Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Şu kuşlara bir bakar mısınız?

• Konbuyu başlatan Emre TURAN
  • Başlangıç tarihi
E

Emre TURAN

Guest
Herkese merhaba. Resimde gördüğünüz erkek tam 1 yaşında. 2 gün önce yanına bir dişi aldım. Petshoptan almış olduğum dişi konusunda biraz tereddütlerim var. Almış olduğum dükkanın sahibi kuşun yaklaşık 9 aylık olduğunu ve çifleşmeye hazır olduğunu söyledi ama sanki bana bu kuş daha küçük gibi geldi. Bilmiyorum sizlerin yorumu benim için önemli. Şimdi erkek sürekli çifleşmek istiyor, bir ayağını sürekli dişinin sırtına atıyor fakat dişi buna çok sert bir şekilde karşılık veriyor. ara sıra da didişiyorlar. Bu durum hep böyle mi sürer? Dişiyi değiştirmem gerekir mi? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler.

Dişi kul 7 8 aylık var. Eve yeni geldiğinden ayrıca zaten dişi kuşlar hazır olmadan çiftleşmeye izin vermez. Yaşları uygun size sadece sabırla beklemek kalıyor. Kolay gelsin

daha yeni almışşın bence fazla sorun etme dişi kendini savunuyodur sadece zaten daha eş tutmamışlardır

öncelikle 2 gün çok çok erken. kuşlarının önce eş tutmaları lazım. bunun için zaman geçmesi ve seninde sabretmen lazım. bu arada erkek kuşun cok güzel

Dişi kul 7 8 aylık var. Eve yeni geldiğinden ayrıca zaten dişi kuşlar hazır olmadan çiftleşmeye izin vermez. Yaşları uygun size sadece sabırla beklemek kalıyor. Kolay gelsin

öncelikle 2 gün çok çok erken. kuşlarının önce eş tutmaları lazım. bunun için zaman geçmesi ve seninde sabretmen lazım. bu arada erkek kuşun cok güzel

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Bana dişi daha yavru gibi geldi. 4-5 aylık civarı. Erkek gibi alnı temiz ceresi kahverengi veya kahverengiye yakın yani kızışmış veya kızışmaya yakın bir kuş alın derim...

kaç aylık olduğunu nasıl anlarım

arkadaslar ben kuşumu alırken 3 veya 4 aylık dediler ben yineden emin olmak istiyorum 4 aylık kuşlar nasıl olur yardım edermısınız

Bana dişi daha yavru gibi geldi. 4-5 aylık civarı. Erkek gibi alnı temiz ceresi kahverengi veya kahverengiye yakın yani kızışmış veya kızışmaya yakın bir kuş alın derim...

Cere rengi konusunu yeni öğrendim. Eğer bunu biliyor olsaydım bu dişiyi hiç almazdım. Petshopdan alınca böyle oluyor maalesef işte. Adam satarken bu çiftleşir hazır şu an dedi.
Ben de hemen çiftleşmesini beklemiyorum elbette. Ama en azından kısa zamanda çiftleşmeye daha hazır olan bir dişi olması daha iyi olurdu.