Karadeniz Pet

Merhabalar

• Konbuyu başlatan smcn
  • Başlangıç tarihi
S

smcn

Guest
Herkese merhaba siteye yeni üye oldum.Kuşumun cinsiyeti ve ırkını öğrenmek istiyorum.Yaklaşık 3.5 aydır bende.Yavruydu galiba aldığımda ufaktı.Yaşı ne kadardır tahmini olarak.Birde bi kaç sorum olucak tırnakları çok uzadı yakınımda veteriner yok kuş bana çok alışık olmasına rağmen elimde tutup tırnaklarına bakmaya çalışırken çok çırpınıyor ne yapmam gerek ?

IMG_0913a2b85.jpg

IMG_0915b39ec.jpg

IMG_0911.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 farklı siteden denedim ama açılmıyor tekrar bakıcam

resimler yok TIKLA buradan yukleyebilirsin.

6 aylık kadar erkek diye tahmin ediyorum

5 ay civarı

Kafesinde gaga taşı bir tane salıncak ve şu kemikten var adını hatırlayamadım.Başka birşey almam gereklimi.Mesela gece girip uyuyacağı bişey falan.Vitamin vs gereklimidir ?

Gaga taşını çıkaırn, mineral blok da koyun kafese. Tırnakları çok uzamış gerçekten, tırnak kesilirken en uysal kuş bile kerpeten gibi ısırabiliyor :) Bu yüzden biri havluyla tutsun kuşu sıkmadan, siz de kan damarlarına gelmeyecek şekilde ucundan kesin tırnaklarını. Tırnaklarını ışığa tutup bakarsanız kan damarlarını daha rahat görür, daha sağlıklı işlem yapmış olursunuz. Çok güzel bir kuş, maşallah.

Teşekkürler.İnternetten yemini mineral bloğunu oyuncağını bi de ufak bi yuva seçtim.Güzel bi kafesi olucak inşallah :)

Geri