petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Misafir kuş yaşı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hakan özdemir tarafından 8 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. hakan özdemir

Beğenileri:
    0
    merhabalar tekrardan.
    Bugün kuzenim evine giren dişi mubişi bize getirdi , cinsi galiba yerli tam emin olamadım ama cinsiyeti dişi daha tam dengeli uçamıyor nedense kıç kuyruğu kesik mi kopmuş mu anlamadım ? Bizim limon yanaşmaya çalışıyo gagalarını birbirine değdiriyorlar ve bizim limon onun tüylerini felan mıncıklıyor :)
    Dişi genelde sakin duruyor bizimki yanaşmak istiyor , tam olarak öğrenmek istediğim bu kuşun yaşı nedir , bir de fiziksel olarak da biraz büyük duruyor sorun teşkl eder mi ?
    Şuanlık yapmam gereken birşey varsa söyler misiniz?

2. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    dişide yumurta var gibi yaklaşık 7-8 aylık

3. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kafes tellerınden bellı olmamıs. Erkek kus tuy degıstırıyor. Vıtamın ve mama takvıyesı yapılmalı. Yavrulatmak ıstıyorsanız oyuncakları cıkarın bos odaya yuksek yere alın. Erkek tuyden cıkıncada kızıstırıcı vermeye baslayın.

4. hakan özdemir

Beğenileri:
    0
    hocam emin misin?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:07 -->-> Daha önceki mesaj 14:04 --

evet hocam işte uyuyordum bende kalktım bizim kuşa havuç yumurta koyuyordum , he önceden de avisol vitamin veriyordum bitince almak istemedim havuç yumurta marul ile desteklemeyi düşündüm , neyse birden kuzen dişi kuşu getirdi şaşırdım bende
    yavrulatmak isterim ama hocam hiç tecrübem yok bakabilir miyim onlara meçhul

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 14:07 --

yok mu başka yardım edecek ?

5. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    dışarıdan geldiyse hemen kafese koymayın belki hastalıklı olabilir diğer kuşa bulaşmasın önce bir kaç gün gözlemleyin derim yaş 8 aylık gibi falan tam çözemedim

6. hakan özdemir

Beğenileri:
    0
    dostum napayım gidip 1 kafes felan mı alayım ?
    öğlen 12-1 gibi getirdi işte kuzen , dişi yaş olarak büyük zaten gidip daha küçük bir yavruyla değiştirip geleyim mi çok kararsızım

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Tuy degısımınde havuc vermeyın kızıstırır. Yavruları onlar buyutuyor zaten.

8. hakan özdemir

Beğenileri:
    0
    hocam tekrar vitamin mi alayim ?
    avisol almıştım 10 tl ye kısa bir sürede bitmişti

bu arada resimdeki dişiyi değiştirdim

#8 hakan özdemir, 9 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 9 Ağustos 2015
  9. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bence avivit alın avisol hemen bitiyor dediğiniz gibi avivitse 12 tl falan ama bayadır kullanıyorum

10. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0

Bu resimlerden yumurta olduğunu nasıl anladınız bilemiyorum.. Durumları iyi gibi ,yavru almak isterseniz mama takviyesi ile sessiz sakin bir yere koyun yakın zamanda sonuç alırsınız diye düşünüyorum.

11. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Tuy degısımınde vıtamın cok onemlıdır. Avı vıt 12 tl cıvarı. Kalıtelı alırım dersenız quıko 25 tl cıvarı saglam vıtamındır. Bu donemde yumurta maması ve vıtamın takvıyesı yapılmalıdır.

12. hakan özdemir

Beğenileri:
    0
    birazdan almaya gidicektim kafamda avivit var hocam
    yumurta ve havuç karışımını haftada 2 defa vermeye çalışıyorum

Sayfayı Paylaş