Karadeniz Pet

mubişimin uyuklaması..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
merhaba arkadaşlar. bende yaklaşık iki aylık erkek bir muhabbet kuşu var. iki haftadır bende. son bir kaç gündür farkettim ki gün ortasında kafasını kanatlarının arasına sokup öyle vıcır vıcır ötmeye başladı. bayağı bir sürüyor bu. neden yapıyor bunu? hasta falan olabilir mi?

ryylr.jpg
[/url][/IMG]

Hasta gibi görünmüyor kusunuz.

evet. hiç bir şeyi eksik değil. suyu vitaminli yemi yavru yemi, kalamar kemiği var, hiç cereyanda kalmadı, kuş kumu da veriyorum.

Ucuruyor musun? 2 hafta oldu diyorsun alalı ilgi istiyor da olabilir.

aldığım günden beri neredeyse bütün günüm onunla konuşarak geçiyor. zaten salonda. dışarıya çıkmak istediğinde belli ediyor zaten yırtıyor kendini :) dışarda elimden yem yediriyorum annem babam falan sürekli gelip konuşuyolar. ilgisiz bırakmadık yani. her gün de salıyorum.

benim mubiş genelde çok hareket edip yorulunca kendini bu moda sokuyor. Dinleniyorlar böyle ellersenizde alçak sesle ötüyor beni elleme diye :D korkulacak bişey yok gibi ama bilemiyorum

yani dışkısı geldiğinde su gibiydi ama burada ki arkadaşlar yeni yer stresindendir geçer demişlerdi, dedikleri gibi de oldu. dışkısını şöyle tarif edeyim, etrafı yeşil ortası beyaz ve sulu değil.

Dışkısı gayet normal sulu değilse. Yorgunluktan olabilir. Çünkü mubişler biraz sever uykuyu :)

bu sabah saldım biraz oynadı bizle ama fazla uçmadı sonra soktum kafesine ne çabuk yorulmuş :) uyumuyor zaten kafayı sokup kanatların arasına vıcır vıcır bir şeyler söylüyor :)

Benim kusdu uyudugunda kafasni sokuyo,, ve eyer okuyosa nedense narahat olmusdur,, odada ses varsa sondurun okumuycak,, uyumak istiyo ondan

Geri