Karadeniz Pet

Mubişler İçin Rutin Yapılması Gerekenler

pashaus

Yeni Üye
Merhabalar, ilk defa muhabbet kuşu bakıyorum ve onun sağlıklı mutlu olmasını istiyorum. Düzenli olarak neler yapmalıyım? Haftalık taze meyve sebze veriyorum. 2 haftada 1 sirkeli su/vitamin veriyorum. Düzenli kafes temizliği yapıyorum. Başka neler yapmalıyım? Kuşum 6,5 aylık erkek. Teşekkürler

2 güne bir yemliğini üfleyebilirsiniz hocam. Haftada 1 yumurta maması yapabilirsiniz. Meyve sebzeyi iyi yıkayın ve iyi durulayın. Salatalık, marul çok vermeyin ishal yapabiliyor.

2 güne bir yemliğini üfleyebilirsiniz hocam. Haftada 1 yumurta maması yapabilirsiniz. Meyve sebzeyi iyi yıkayın ve iyi durulayın. Salatalık, marul çok vermeyin ishal yapabiliyor.
Akıllı yemlik aldım günlük koyuyorum az az. Marul,maydanoz, nane ve elma pek sevmiyor(özellikle taze almama rağmen). 1 kere veriyorum salatalık haftada. Yumurta maması nasıl yapabilirim? Haşlanmış yumurtanın beyazını veriyorum ama yemek yerine etrafa dağıtıyor daha çok

Akıllı yemlik aldım günlük koyuyorum az az. Marul,maydanoz, nane ve elma pek sevmiyor(özellikle taze almama rağmen). 1 kere veriyorum salatalık haftada. Yumurta maması nasıl yapabilirim? Haşlanmış yumurtanın beyazını veriyorum ama yemek yerine etrafa dağıtıyor daha çok
Merhaba
yumurta maması için küçük bir havucu rendeleyip suyunu alın
daha sonra bebek bisküvilerinden rendeleyin 1 veya 2 yetiyor.
Ben daha sonra haşlanmış yumurtayı (yarım yetiyor) sarısıyla birlikte rendeliyorum içine. Kalan kabukları da alabildiğim kadar zarını alarak ufak parçalar haline getiriyorum. Hepsini karıştırınca hazır oluyor :)

Kuşunuz mama yemiyorsa normal yemini çıkarın sadece mama koyun. 6 7 saat bekletmeniz yeterli

Bebek bisküvileri zararlı diye biliyorum.Sadece gıda üzerine düşünmezsek;tahta tünekler,oyun alanı ve serbest zaman da mubişler için oldukça mutluluk verici :)

Bebek bisküvileri zararlı diye biliyorum.Sadece gıda üzerine düşünmezsek;tahta tünekler,oyun alanı ve serbest zaman da mubişler için oldukça mutluluk verici :)
Olabildiğince dışarıda dikkat ediyorum aksesuarları için de. Çay içiyorsak o da gelip içmeye çalışıyor oyuncaktan hemen sıkılıyor:)

Hasta olmaması için ayda 1 falan ilaç vermeli miyim? Bir şeyler okumuştum ama aklımda kalmadı. Siz biliyor musunuz? Boşuna verip bünyesine zarar vermek istemiyorum

Olabildiğince dışarıda dikkat ediyorum aksesuarları için de. Çay içiyorsak o da gelip içmeye çalışıyor oyuncaktan hemen sıkılıyor:)
sizinki yine iyiymiş. Ben kuşlarımı çift olarak almıştım bizi hiç takmıyorlar. Hele dişisi insan düşmanı gelsek da ısırsa diye bekliyor öyle. 1 ay oldu bana mısın demiyor. Suluklarını takarken suluğa bile saldırıyor :D