Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarıma akıllı yemlik aldım ama alışırlar mı bilmiyorum

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşlarımı alalı 23 gün oldu. Şimdiye dek hep normal yemlikle besleniyorlardı. Bugün akıllı yemlik taktık, az önce. Hem kullanışlı hem de daha kolay diye almıştık. Fakat yemlik resimdeki gibi duruyor. İçindeki yemlere kuşlar nasıl yetişecek, alışacak? Üstelik öteki yemlikleri kaldırdık, orada bulamayınca aç kalmasınlar?

Ekli dosyalar

• IMG_20230215_052656.jpg
    IMG_20230215_052656.jpg
    499.6 KB · Görüntüleme: 10
Muhabbet kuşlarımı alalı 23 gün oldu. Şimdiye dek hep normal yemlikle besleniyorlardı. Bugün akıllı yemlik taktık, az önce. Hem kullanışlı hem de daha kolay diye almıştık. Fakat yemlik resimdeki gibi duruyor. İçindeki yemlere kuşlar nasıl yetişecek, alışacak? Üstelik öteki yemlikleri kaldırdık, orada bulamayınca aç kalmasınlar?
Şu an ikisi de keşfettiler ama Maviş dişiye engel oluyor bir geçti yemliğe neredeyse yarım saattir yiyor. Menekşe de garibim orada öylece izliyor, sıra bana ne zaman gelecek diye. Ne yapabilirim?

Evlerde beslenen kuşlar için pek akıllı yemlik tavsiye etmiyorum, akıllı yemlikler daha çok üretim yapan üreticilerin işlerini kolaylaştırmak için üretilen ürünlerdir. Yemlerin uzun süre hava alarak yemlikte beklemesi de çok sağlıklı değil.

Kullanmayı düşünüyorsanız dert etmeyin acıkınca bir yolunu bulup diğer kuşunuzdan sırayı kapar

Evlerde beslenen kuşlar için pek akıllı yemlik tavsiye etmiyorum, akıllı yemlikler daha çok üretim yapan üreticilerin işlerini kolaylaştırmak için üretilen ürünlerdir. Yemlerin uzun süre hava alarak yemlikte beklemesi de çok sağlıklı değil.

Kullanmayı düşünüyorsanız dert etmeyin acıkınca bir yolunu bulup diğer kuşunuzdan sırayı kapar
Dünden beri kullanıyorum. İkisi de yiyor ama dediğim gibi Maviş ötekine sırasını vermiyor biraz fazla oburlaştı 5-10 dakikada bir yem yiyor bir süre yiyip tüneğine geri çekiliyor. Bu normal midir peki? Öteki ise 1 saat 2 saatte bir azıcık yiyor.

Geri