Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Alıştırma

Ziya Kalkavan

Yeni Üye
Merhabalar,

Muhabbet Kuşum Çok Hareketli Kafeste Durduğu Yerde Duramıyor Kafesten Çıkartmam İçin Yapmadığı Kalmıyor Fakat Salınca Avizenin Üstüne Gidiyor Ve Orada Saatlerde Kalıyor Parmağımı Götürdüğümde İse Yürüyerek Kaçmaya Calışıyor Kaçamayınca Biniyor . Onun Dışında Benden Korkmuyor Konacak Yer Bulamadığında Kafama Vs Konuyor Parmağıma Bindirip Sevıyorum Merdıven Yapıyorum Fakat Dediğim Gibi Saldığımda Bana Kendısının Gelmesı İçin Ne Yapmalıyım Yardımcı Olursanız Sevınırım Iyı Forumlar..

Sevdiği bir oyuncağı veya yemi elinize alarak gelmesini deneyebilirsiniz.

Sevdiği bir oyuncağı veya yemi elinize alarak gelmesini deneyebilirsiniz.

Öncelikle Yorumunuz İçin Teşekkürler Fakat Kuşumu Alalı Henüz 1 Hafta Olduğundan Çok Sevdiği Bir Oyuncağı Yok Kafesının Icerısınde Bir Oyuncağı Mevcut Ara Sıra Gaga Atıyor Kafasını Sokmaya Çalışıyor Elime Gelecek Kadar Sevdiğini Düşünmüyorum Yemi Elime Aldığımda İse Bakmakla Yetınıyor.

Öncelikle Yorumunuz İçin Teşekkürler Fakat Kuşumu Alalı Henüz 1 Hafta Olduğundan Çok Sevdiği Bir Oyuncağı Yok Kafesının Icerısınde Bir Oyuncağı Mevcut Ara Sıra Gaga Atıyor Kafasını Sokmaya Çalışıyor Elime Gelecek Kadar Sevdiğini Düşünmüyorum Yemi Elime Aldığımda İse Bakmakla Yetınıyor.

1 haftalık kuşu salmadan önce ilk eğitimini kafes içinde verip size alışınca dışları çıkarmanız daha doğru olacaktır. Dal/kızıl darı genelde kuşların ilgisiz kalmadığı yemlerdendir. Kafeste bulundurursanız ilgisiz kalmadığını ve iştahla yediği görülür. Daha sonra dışarı çıkardığınızda elinizde kızıl darıyı tutuğunuzda uçup gelecektir.

Kafes içinde eğitin

Kafesın İçerisindede Elimi Uzattığımda Biniyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:01 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

1 haftalık kuşu salmadan önce ilk eğitimini kafes içinde verip size alışınca dışları çıkarmanız daha doğru olacaktır. Dal/kızıl darı genelde kuşların ilgisiz kalmadığı yemlerdendir. Kafeste bulundurursanız ilgisiz kalmadığını ve iştahla yediği görülür. Daha sonra dışarı çıkardığınızda elinizde kızıl darıyı tutuğunuzda uçup gelecektir.

Bilgilendirme İçin Teşekkürler Muhakkak Uygulayacağım Fakat Kafes İçi Eğitim Vermem Olanaksız Çünki Kafesin Kapağını Açtığımda Çıkmak İçin Herşeyi Yapıyor.

Bir haftada elinde merdiven yaptigina hareketli oldugu bile buyuk birsey bence

Benimde 1 hafta oldu.Elime geliyor tabiki ben gidip alıyorum.Kafes dışı eğitime başlayacağım ama ne yapsam bilemedim.Darıyı deneyeceğim kafes içinde elimden yedirmiştim.Kafes dışında bakalım tepkisi nasıl olacak.Olmadı gelmesini bekleyeceğim.Sabretmekten başka çaremiz yok.

Aclikla terbiye edin hocam. Babam genclikten basladi kus alistirmaya ve cok sayida da kus alistirdi. Bu durum kus ile de alakali ama ugrasildigi vakit alismayacak kus nadirdir bence. Kafesten yemligi alip bir muddet acikmasini bekleyin. Hayvanin aciktigini düşündüğünüz vakit elinize yemi dökün kafesin icinde veya dışarıda yedirin. Illaki yiyecektir. Açlığın ne oldugunu hayvan da iyi biliyor. Sabredip bu islemi tekrarlayın bir zaman sonra isteseniz de pesinizi birakmayabilir. Ağzınıza girmeye çalışabilir. Tabi bu isi kontrollu yapmakta fayda var. Yem yedirme durumunuz olmadığı zamanlarda ac bırakıp ölüme de terk etmeyin. Kolay gelsin :)

Ben daha kötü dertteyim.Kuşun bugün 8.günü.Son 2 günde ele o kadar alıştı ki kafesine zor sokuyorum.Elimize uçarak gelmiyor bu eğitimi deneyeceğim ancak bendeki problem içeri sokmakta.
İçeri sokmak istediğimde direk kapı üstüne uçuyor.parmağımı daha uzatır uzatmaz atlıyor.sonra yine aynı senaryo.defalarca aynı şekilde boğuşuyoruz.Hatta kafese uzatırken kolumda yürüyor omzuma,kafamın arkasına nerele gelirse çıkıyor.evin içinde dolaşıyorum kafamdan inmiyor.Nasıl direk kafese sokabilirim?

Geri