Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Almayı Düşünüyorum

• Konbuyu başlatan Fatoş Müezzinoğlu
  • Başlangıç tarihi
F

Fatoş Müezzinoğlu

Guest
Merhaba;

10 yaşındaki yeğenime muhabbet kuşu almayı düşünüyorum. Kendisi kuşlardan biraz ürktüğü için hangi cinsi almalıyım bilemiyorum. Uysal, canayakın ve konuşan cinslerden almak istiyorum.

Sizce bize en uygun muhabbet kuşu türü nedir? Kaç aylık almalıyım? Hangi cins almalıyım?

Teşekkürler vereceğiniz cevaplar için şimdiden.

merhaba. yerliler ufak sevimli ama çok hareketlidir. keza çekler de öyle fiyat olarak bir sıkıntı olmayacaksa ya show yada ingiliz almanızı öneririm. büyük boyutlarından pek fazla hareket etmiyorlar ve daha uysallar.

Hareketli bir kuş olsun. Oyuncu olmasında bir sıkıntı yok :) Ben sadece yabani olan, ısıran, konuşkan olmayan bir kuş istemiyorum.

Araştırıyorum ama çok kafam karıştı. yavru erkek al diyor herkes ama jumbo alma diyor.

Hareketli bir kuş olsun. Oyuncu olmasında bir sıkıntı yok :) Ben sadece yabani olan, ısıran, konuşkan olmayan bir kuş istemiyorum.

Araştırıyorum ama çok kafam karıştı. yavru erkek al diyor herkes ama jumbo alma diyor.

yavru erkek almanız konusu doğru jumbo neden alma diyorlar onu anlamadım. site de mustafa diye bir arkadaş var show yavru büyütüyor ona sorabilirsiniz. birde tahsin bey var yerli bir kuş eğitiyor. ama mizac olarak showlar kaçmıyor insandan. yerliler daha ürkek oluyor

ben yavru yerli eğitiyorum almadan önce banada jumbo alma demıslerdı bende yerli aldım pişmanmıyım değilim tabi şuanda baya bı ilerledik ancak cabuk korkuyorlar jumbolar bu konuda nasıl onu mustafa hocam bılir(jumbo yawru beslyor)

jumbolar için yabani oluyor dedi birisi bana. bir de çok pahalı bir tür alamam. o kadar maddi gücüm yok maalesef :/

bir arkadaşım da yeşil dışında bir renk almamamı söyledi. diğerleri kırma oluyormuş ve ömrü az oluyormuş. bu doğru mu?

bir arkadaşım da yeşil dışında bir renk almamamı söyledi. diğerleri kırma oluyormuş ve ömrü az oluyormuş. bu doğru mu?

bütün yanlış bilgiler arkadaşınız da toplanmış gibi duruyor.

yeşil doğada ki renk kombinasyonudur. diğerleri mutasyona uğramıştır kırmalık renkle olmaz ömürleri de yeşillerle aynıdır.

farklı farklı arkadaşlarımdan topladığım bilgiler :)
çok teşekkürler cevaplarınız için.

Geri