Karadeniz Pet

muhabbet kuşu git gide yabanileşiyor

Ömer Taha

Yeni Üye
muhabbet kusunu aldıgımda 2.haftada elime alıp seviyordum boğazının altını ama şimdi elimi uzaklaştırdığım gibi atmaca gibi davranıyor :p böyle devam edermi acaba ?

Kardeşim elime almak derken ? Yani avuçluyorsan çok yanlış. Avuçlanmayı hiç sevmez muhabbet kuşları ve korkarlar. Hatta bazılarının karakteri o kadar değişik ki 2-3 sene beraber olup sana alışmış olsa ve sen avuçlasan küsebiliyorlar. Eski kuşum öyleydi. Ama şimdi bir çiftimden dişi olan hiç sesini çıkartmıyor avuçlayınca. Ama erkeği ciyak ciyak bağırıp ısırıyor ve küsüyor. Sen eline alıştırmak için elinle besle. Karnı tok olsa bile gelip elinden bir şeyler yer ve zamanla alışır. Ama sakın avuçlama.

Kuşun artık erişkinliğe geçiyor benim kuşumda 7-8 aylıktan sonra kendini sevdirmemeye başladı şimdi 1 yaşına geldi arasira kasitiyor kafasını. Yalnız o dönemde yakamla filan oynarken kızıp çenemi fena ısırıyordu baya kizdiriyordu beni ama simdi geçti olgunlaştı heralde. Sabırlı ol gözlemle bakalım neler olacak.

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler yorumlarınız için elimle nasıl beslemeliyim kuşu yuvanın içine elimimi sokmalıyım yoksa dışardamı birde kuşu önceden parmağıma alıp 1-2 dişledikten sonra boğazının altını kaşıyabiliyordum ama şimdi gelim hemen kanat atıp gitmek istiyor.

Geri