Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu için yardim

• Konbuyu başlatan hic28i
  • Başlangıç tarihi
H

hic28i

Guest
Benim kusu 1 kuscudan aldim .3 haftadir bende kus cinsiyeti erkek tek sorun çok yabani kenini hic bir şekilde sevdirmiyo kafesin içine ne zaman ekimi soksam elimin altından kafesten kaciyor.Ve hep klimanın üstüne konuyor.Mesela bir kus sesi duyunca kendinden geçercesine otmeye basliyor.Hic yanımıza yaklasmiyor.Dışarıda çok duruyor kafesine sokamiyorum.Kafesten çıktığı gibi ya taşlı cicegime gidiyor veya yapay çiçekte kendini sakliyor.Taşlı çiçekte kuscunu bana vermiş olduğu kum tas benzeri birşey dokuyorum yiyor ama kaba koyunca kemiyor.Mama sini hic yemiyor.Sadece yem yiyor.Birde elime aldigimda beni çok isiriyor.Benim kuşa ben şuana kadar çok nazik davranmaya çalışıyorum ama arada bir evde sesimiz yükseldiği için korkuyordu herhalde.Birde kus çok kanadinin altını gagaliyor.

Sorularimiza gelelim :
1-) Kus bana yabani olduğu için hic kimseye yaklasmiyor?
2-) Kus,kus sesi duyduğunda otmesinin sebebi?
3-) Kuşa vitamin vermiyorum.Bir zararı dokunurmu ?
4-)Neden mama veya tas-kumumsu şeyi kabtan yemiyor
5-)Kusun kafesinin büyütmek bir avantaj olurmu?
6-)Yanina bir kus alsak bize alışır mi
7-)Kus kafesinin tulune tirnaklarindan dolayı takiliyor(gecen takılmış kurulamıyordu bende hafiften çekince tırnağı hafif yamuldu 1-2 saat tek ayak bastı şuan bir sorunu yok gibi gözüküyor ) Tulu takmasam ne olur ?
:cool:Tırnaklarını kesmelimiyim ?

Kuşum adi : Maviş
8e0ad50ef0f10470670d88069a69d5dd.jpg

Kusun damizlik alismaz

Yani bu kuştan bana bir yardim gelmezmi kus kendini hic sevdirmiyor Klimanın üstüne konuyor kimse yaklasamiyor.kafesteyken elimizi hic isirmiyor ama kafesten elinizin altından kaçıyor kafeste ekimi koyduğunda elime konuyor sonra kafes kenarlarından (elini soktugum kapidan ) çıkmaya çalışıyor kafesin kapısını hafif bir acmamla kafesten kaçıyor

Alıştırmak istiyorsanız yavru bir kuş almalısınız bu kuş zor alışır
kuş sesi duyunca çoğu kuş öter normaldir
yemliğe alışır zamanla
büyük kafes tabi ki iyidir
tırnak kesmeyi bilmiyorsanız kesmeyin, uzman biri yapmalı siz tülü çıkartın.

Ben kuşu yavru diye aldım isterseniz birde yakından cekiyim fotosunu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

90639b1fa644b7b934637b6c3beb34ba.jpg
7d6c2ba6ffb1ddca4f64d72cbcb24feb.jpg

Al bir eş yavrularini alistirirsin :D

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Bu kus simdi kaç yasında dişi alsam yavrusu olurmu dişi için ek ne almamız lazim

bencede dişi al yavrusunu eğitirsin kızışmış zaten

Dişi al birde yuvalık bu kadar :)

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Geri