Karadeniz Pet

Akvaryum muhabbet kuşu için tehlikeli olur mu ?

akyol_

Yeni Üye
Merhabalar, daha önce muhabbet kuşu beslemiştim şimdi tekrar beslemek istiyorum ama evimizde akvaryum var 90*60 cm bitkili olduğu için üstünde cam yok uçarken içine düşer diye korkuyorum hem çok istiyorum hemde bişey olursa çok üzülürüm diye kararsız kaldım

Ekli dosyalar

• 03119061-48F1-46FA-A004-ABAC23E4BB2C.jpeg
    03119061-48F1-46FA-A004-ABAC23E4BB2C.jpeg
    118.2 KB · Görüntüleme: 29
akvaryuma düşer ya da merakına yenilip içine girmeye çalışırsa sonu ölümcül olur

Merhabalar, daha önce muhabbet kuşu beslemiştim şimdi tekrar beslemek istiyorum ama evimizde akvaryum var 90*60 cm bitkili olduğu için üstünde cam yok uçarken içine düşer diye korkuyorum hem çok istiyorum hemde bişey olursa çok üzülürüm diye kararsız kaldım
Kafes teli diye aratın google da kare kare olan teller var ondan koyabilirsiniz üstüne böylece hem akvaryum hava alır hem de kuşunuz üzerinde rahatça dolaşır. Bu seferde suyun içine pisleme sorunu olabilir. Kararı ona göre verebilirsiniz

Kafes teli diye aratın google da kare kare olan teller var ondan koyabilirsiniz üstüne böylece hem akvaryum hava alır hem de kuşunuz üzerinde rahatça dolaşır. Bu seferde suyun içine pisleme sorunu olabilir. Kararı ona göre verebilirsiniz
Daha güzeli sineklik alsın sineklik arası çok az ce hava alabilir balıklar

aslında cam olmamasının nedeni bitkiler için yüksek seviyede ışık verdiğimiz için cam olduğunda çatlıyor söyledikleriniz doğrultusunda ufak bi araştırma yaptım ve pleksi glass a ulaştım bir süre denicem ve başarılı olursam bir mubiş sahibi olucam yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim

Akvaryum çok çok güzel gireceğini düşünmüyorum ancak canlı bunlar belli de olmaz bu nedenle tehlikeye atmayın

Evet tehlikeli çok merak ediyorlar ve siz ne kadar dikkat ederseniz edin mutlaka içine atlamanın bir yolunu buluyorlar. Bundan yıllar yıllar önce baktığım kuşum atlamıştı akvaryuma çok şükür ki odadaydım hemen çıkarıp nefesimle karnını ısıtmıştım kazasız belasız atlatmıştık o olayı. Teli vardı akvaryumun ama koymayı unutmuşuz dalgınlıkla... sonra bir daha tepesine konmadı ana sehpanın üstüne konup bakıyordu.

bardağın içine düşen akvaryuma da düşer.benim kuşum bardağa düşmüştü ama neyseki boş bardak.üstüne bir tel veya cam kestirip koyun sorun çözülsün.