Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal

ejder88

Yeni Üye
Herkese selam ederim. ( İshal )

2.5 aylık kuşum 17 gün önce ishal oldu. Toplam 4 kuşum var diğerlerinde her hangi bir problem yok. Önce 3 gün patates haşlaması - pirinç suyu - ve aspur verdim geçmedi. Youtube da biraz araştırma yaptıktan sonra 2 gün probiyotik 4 gün sulphamezathine 2 gün probiyotik 3 gün biteral hap suyuna koyup verdim. şuan dışkıları bu şekilde ama halsizliği ve ishali geçmiyor. Kusması yok. Kafeste kum , gaga taşı , kalamar kemiği mevcut. Yemler versele prestige 10/23 tarihli.

Kafeste sürekli aspur ve dal darı bulunduruyorum . Yemesi içmesi normal yemleri kırıyor. Diğer kuşlarım gibi uçması iyi değil aşağı doğru süzülerek uçuyor zaten kafesten çıkarıp yormuyorum deneme amaçlı 1 kere uçurdum.

Yanlış bir tedavi mi uyguluyorum?
Ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    352.8 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    306.5 KB · Görüntüleme: 10
  • 3.jpg
    3.jpg
    124.1 KB · Görüntüleme: 10
Hepsi sanki çok arka arkaya olmuş. Normal suya gün kaldı mı. Ama diski bozuk. Biraz ara verip haftada bir farklı günlerde multivitamin gervit ve probiyotik entrobac deneyin bakalım.

Hepsi sanki çok arka arkaya olmuş. Normal suya gün kaldı mı. Ama diski bozuk. Biraz ara verip haftada bir farklı günlerde multivitamin gervit ve probiyotik entrobac deneyin bakalım.
Şuan sıvı kaybından dolayı 3 gun elektrolit verecegim 2 gun normal su 2 gun probiyotik arkasından gervit-w kullanacağım.

Geri