Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu vik vik ses çıkarıyor solunum yolu hastalığı

Hipradoxi s adlı ilacı alsam son 2 gün onu versem olur mu? Kuşum artık tünekte de duramıyor tel de duruyor sadece. Doksimis mi daha etkilidir Hipradoxi mi?

Hipradoxi s adlı ilacı alsam son 2 gün onu versem olur mu? Kuşum artık tünekte de duramıyor tel de duruyor sadece. Doksimis mi daha etkilidir Hipradoxi mi?
İkiside ayni etken maddeye sahip ilaçlardir. Ancak hiprodoxi s daha etkilidir.

Kuşum 1 saat önce öldü. Kafeste tele tutunuyordu ilacını vermiştim. Kalbi durdu kafesin dibine düştü. Sanırım tedavide çok geç kaldım. Size de teşekkür ederim mesajlarınız için fakat kurtaramadık..

Kuşum 1 saat önce öldü. Kafeste tele tutunuyordu ilacını vermiştim. Kalbi durdu kafesin dibine düştü. Sanırım tedavide çok geç kaldım. Size de teşekkür ederim mesajlarınız için fakat kurtaramadık..
Başınız sağolsun gerçekten üzüldüm. Elinizden geleni yaptınız siz.

Hocam geçmiş olsun ilaç susuz sade ağızdanmı verilmişti,direkt böbreklere etki etmiş olabilirmi veteriner dogrusunu bilecek ama direkt ilacı vermeyin diyorlar nasıl olmuştu,benim kuştada bu sorun var ama başlangıç olarak yanlış birşey yapmiyalım bizde
68ec9eeb219f6068461e393ebbf2a864.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam geçmiş olsun ilaç susuz sade ağızdanmı verilmişti,direkt böbreklere etki etmiş olabilirmi veteriner dogrusunu bilecek ama direkt ilacı vermeyin diyorlar nasıl olmuştu,benim kuştada bu sorun var ama başlangıç olarak yanlış birşey yapmiyalım bizde
68ec9eeb219f6068461e393ebbf2a864.jpg

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Özür dilerim görmedim öncelikle kuşu ayırın diğer kuştan bulabilirseniz mutlaka hipradoxi adlı ilaçtan verin suyuna katın benim de pek bilgim yok maalesef özür diliyorum geç cevap verdiğim için durumu çok kötü olmadan veterinere tekrar götürün

Iyi günler benim kuşum da nefes alırken tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı hareket ediyor aralıklarla birer haftadan 3 defa eritrotek antibiyotik kullandim bir faydası olmadı daha da artıyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz

Iyi günler benim kuşum da nefes alırken tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı hareket ediyor aralıklarla birer haftadan 3 defa eritrotek antibiyotik kullandim bir faydası olmadı daha da artıyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz
Hipradoxi S ilacını mutlaka bulun 50 ml suya 2 damla ilave edin kuş uçmasın nefes nefese kalmasın solunum hastalıkları kuşlara acı çektiriyor malesef ben kurtaramadım siz inşallah kurtarirsiniz

Peki ilacı nerden bulabilirim
Bana tanıdığım bir veteriner verdi maalesef hepsinde yok çevrenizdeki bütün veterinerlere sorun illa ki birinde vardır bulamazsanız doksimis adlı ilaç vardır onu günde 1 kere gagasından 1 damla olarak verebilirsiniz

Bana tanıdığım bir veteriner verdi maalesef hepsinde yok çevrenizdeki bütün veterinerlere sorun illa ki birinde vardır bulamazsanız doksimis adlı ilaç vardır onu günde 1 kere gagasından 1 damla olarak verebilirsiniz
Tamamdır cok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

Tamamm peki bu kullanacağım ilacin ağır gelme ihtimali var mı kuşuma çünkü dedigim gibi uc defa eritrom tedavisi kullandim
Eritrom kullanıp geçmediyse, bunu kullanın. Ama eritrom dan sonra probiyotik ve multivitamin takviyesi yapmış olmanız gerek.

Üst üste ilaç kullanmak kuşu yorar. Kuşu bir süre dinlendirmeye alın. Probiyotik ve multivitamin takviyesi de yapın.
Şuan ilac kullanmaya baslamıyım mi yani ama hastalığı baya ilerlemis durumda sıkıntı olmaz mı

Geri