Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yemliği üflenmelimi?

Yahya kuru

Yeni Üye
Merhaba kuş yemliğini üflemiyorum bı zararı olurmu ?akıllı yemlik almalımıyım

Kuşun yeme ulaşmasız zorlaşır. Küllüğün arasından yem seçerken agresifleşip yemliği yere boşaltabilir. :) Benimki kafes zeminine yemleri sermeyi alışkanlık haline getirmişti. Akıllı yemlik taktım rahat ettim açıkçası. Şimdi, günlük olarak sadece suyunu tazeliyorum. Küllük alttaki haznede birikiyor.

Akıllı yemlik kullnımını tavsiye etmiyorum. Şöyleki akıllı yemliklerde tıkanma sorunu var. Tıkanır akmaz kuş aç kalır anlamazsınız! Zaten akıllı yemliklerde de kabukların düştüğü kısıma yemlerde düşüyor yani çokta faydası olduğu söylenemez.

Ve yem üflemek zor geliyorsa benim yaptığım gibi bir yem temizleme makinesi yapın rahat edin ;)

Akıllı yemlik kullnımını tavsiye etmiyorum. Şöyleki akıllı yemliklerde tıkanma sorunu var. Tıkanır akmaz kuş aç kalır anlamazsınız! Zaten akıllı yemliklerde de kabukların düştüğü kısıma yemlerde düşüyor yani çokta faydası olduğu söylenemez.

Ve yem üflemek zor geliyorsa benim yaptığım gibi bir yem temizleme makinesi yapın rahat edin ;)

Size katılıyorum. Bende akıllı yemlik kullanıyorum ve bir kerasin de tıkandı ve ben farketmedim. Nerdeyse açlıktan ölecekti kuşlarım.. ayrıca dediginiz gibi alta kabuklarla birlikte yemlerde dökülüyor. Hatta karışlık yemin içinde yulaf varsa erkek kuşum tüm yemi eşeleyip alta döküyor. Kısacası akıllı yemligide üflüyorum

Size katılıyorum. Bende akıllı yemlik kullanıyorum ve bir kerasin de tıkandı ve ben farketmedim. Nerdeyse açlıktan ölecekti kuşlarım.. ayrıca dediginiz gibi alta kabuklarla birlikte yemlerde dökülüyor. Hatta karışlık yemin içinde yulaf varsa erkek kuşum tüm yemi eşeleyip alta döküyor. Kısacası akıllı yemligide üflüyorum
evet ama en azından akıllı yemilte 3-4 günde bir üflüyorum ve tıkanma sorunu için de kuşların yemi aldığı o ortaki bölümü sıcak bıçakla eriterek çıkarttım artık ne tıkanmıyor ve daha çok yem alıyor normal yemliklerin bir diğer sıkıntısı ise üfleseniz bile yem den gelen tozlar içeride kalıyor ben akıllı yemlik kullanıyorum memnunum da
1574192108187.png

Geri