Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtası acil yardım

• Konbuyu başlatan nitelik
  • Başlangıç tarihi
N

nitelik

Guest
Selamün Aleyküm , benim çiftler yumurta yaptılar 4 adet yumurta var yuvalıkta, tam 16 gün oldu bugün :) dişi bildim bileli hep yuvalıkta , sadece 3 4 saatte bir cıkıyor oda tuvaletini yapmak için, yuvalık ve kafes çok hijyenik herşey tam takır 4 4 lük bir bakımları var , günde 1 defa rahatsız edıyorum oda aksamları dişi yuvalıtka yokken yumurtalara bakmaya calısıyorum , merak ettigim soru ise bunlardan yavru çıkıcakmı ? yani yumurta boş olsa dişi otururmu hep yuvalıkta ? yumurtaları her saniye cevirirmi ? demekki doluki hep orda ? ne zaman cıkar yada yumurtalar boşmu dolumu bi bilgi verebilecek arkadaş varmı acaba :) teşekkürler şimdiden..

Bu bilgiyi ancak siz verebilirsiniz. 16 gün olmuş. Biraz daha beklemenizde fayda olabilir. İlk yumurta ise yumurtaların boş olma ihtimali yüksek. Olmadı el feneri ile kontrol edebilirsiniz yumurtaları dolumu boşmu diye ama bence 21 nci günden sonra kontrol edin.

verdigin bilgi için teşekkürler ama sence dolumudur boşmudur ? :)

yumurtaya bakmadan anlayamassın el fenerının ustune koy yumurtayı boş ise seffaf ve sadece yumurtanın sarı gorunur dolu ise ışıgı geırmez ve karartı vardır yumurtada

%50-50 ihtimal. Yani %50 dolu %50 boş. :)

Bir şey söylemek çok zor. Çok merak ediyorsan yumurtanın bir yüzünden el feneri tutup diğer tarafından bak bakalım yumurta içerisinde leke var mı yok mu diye. Fakat bazen muhabbet kuşları dokunulan yumurtaları kırabiliyormuş. Bu nedenle 21 nci günü beklemen de fayda var demiştim. Ortalama 19 ila 21 günde çıkıyor yavrular.

Ya tek yavru çıkar yada hiç.çıkmaz hocam şans :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence biraz daha bekle kuşları rahatsız etme sabrın sonu bakalım ne olacak ??

aynen o zaman fenerle bakmıcam beyler öyle yapayım rahatsız edip riske atmıyalım yumurtaları dimi :) 5 gün sonra bakayım yumurtalara fenerle en mantıklsıı bu galiba cevabı olan ?

İlk yumurta boş son yumurta dolu ise napcaksın :) 2 günde bi yumurtladı ise 30 günü tamamla :D

baktım yumurtalara 3 tanesi dolu 1 tanesi boş :) kan girmiş bile damarlara kap kara 1 tanesi içi bomboş tekrardan hepsini koydum yuvalıga 2 3 güne cıkar eminim :) teşekkürler herşey için..

dişi hala yatıyor mu aldıkdan sonra yumurtalara :) bazıları bakmayabiliyor :)

Dişi yumurtalara dönmezse gelip bize kızma. Baştan uyardık. Keşke biraz daha bekleseydin.

Neyse umarım dişi yumurtalar konusunda sıkıntı çıkarmaz.

18 günden sonra çıkmaya başlar, ortama göre21 günü de bulur az kalmış bekleyin.

valla yatmaya devam ediyor dişi sıkıntı yok yani :) tamam artık bakmam 3 gün boyunca :)

valla yatmaya devam ediyor dişi sıkıntı yok yani :) tamam artık bakmam 3 gün boyunca :)

En iyisi ne kadar rahat olurlarsa o kadar iyi zaten yavru çıkınca anlarsın baba deliriyor kafeste :D

bu kadar bekledikten sonra bir iki gün daha bekle yok dayanamıyorsan el feneriyle bak bişey olacağını zannettmem kuşların ilk kuluçkasıysa bayası boş çıkar...ama buda şans meselesi...

yumurtadan çıkınca da fotoğraflarını görmek isteriz :)

kuşları rahatsız etme yumurtaları kırar hayal kırıklına uğrarsìnız

Geri