Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 9 yaşında ve uçarken yere düşüyor

Tengu

Yeni Üye
Son 4 5 ay önceye kadar böyle bir şeyi yoktu sizce neden böyle olur yaşlandığı için mi?Bize geldiğinde çok küçüktü 8.5-9 yıldır beraberiz ve muhabbet kuşlarının ortalama ömrü 5-10 yıl imiş. Şu an sağlıklı görünüyor yemesi içmesi konuşmasında sorun yok. Yaşlılıktan ölecek olsa anlaşılır mı? Nasıl davranır öyle olsa? Onunla büyüdüm umarım bi 9 yıl daha yaşar

41B72C92-ECF9-4C29-B803-F87ECC8BFFC2.jpeg

Kedim de şu an bu odada olduğu için kafeste çektim fotoğrafını.9 yıldır böyle bir şey yaşamamıştık artık eskisi gibi uçamıyor

Kedim de şu an bu odada olduğu için kafeste çektim fotoğrafını.9 yıldır böyle bir şey yaşamamıştık artık eskisi gibi uçamıyor

Maşallah. Hocam kuşunuz yaşlanmış artık, kanatlarında kireçlenme olmuş büyük ihtimalle.

Aslında kedi sahiplenene kadar salık yaşıyordu evde sürekli hareket halindeydi o yüzden kireçlenme vs olmaz diye düşünüyordum. Teşekkür ederiz ayrıca:’)

Aslında kedi sahiplenene kadar salık yaşıyordu evde sürekli hareket halindeydi o yüzden kireçlenme vs olmaz diye düşünüyordum. Teşekkür ederiz ayrıca:’)

Rica ederim :)

Normalde kireçlenme/kanat tutulması kısa bir sürede olmaz ama kuşunuz biraz yaşını aldığı için kısa süreliğine bile olsa hareketsiz kaldığından dolayı eklemleri etkilenebilir.

Tabii %100 bundan dolayı oldu diyemem, uçamama durumu 7-8 yaşını geçmiş muhabbet kuşlarında sıklıkla görülür.

Geri