Karadeniz Pet

muhabbet kuşum çok halsiz

Ömer Macit

Emektar Üye
Değerli dostlarım çarşamba gününden beri 1 haftadır çok mutsuzum kuşum sürekli halsiz kabarma ve durgunluk belirtileri ile kusumun rahatsız oldugunu anladım yoğum bakıma aldım fakat kusu bir türlü toparlamıyorum ilk baslarda çok kötüydü ishale çevirdi ishal şüphesi ile veterinere gittim vitaform aldım 1 haftadır hergün 8 saatte bir suyunu tazeleyerek ilacı veriyorum kusum hala halsiz kabarıyor ishal kesildi ancak hala arada sırada popoda pislik kalıyor çok büyüdügünde kendi ugrasarak temizliyor top halinde düşüyor kusuma napmam lazım kusun sorunu nedir niçin vitaform çözüm olmuyor eski hale döndürmek için neler yapmam lazım kus bzen cok iyi oluyor iyi atlattı diyorum ama sonra gene halsiz durgun lütfen bilgili arkadslar bana yardımcı olunuz foto çektim ama suanda kabarma yok olursa o şekilde eklicem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

ayrıca eşinide ayırdım yanyana ayrı kafeslerde duruyorlar onada bulasmasın diye kusları ayrı odalara koymayı denedim fakat bu seferde süreli ötüp duruyorlar birbirini isterler gibi düşünüp ayırmakta istemiyorum ama diğer kusada hastalık gecer mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:46 --

lütfen yardım edin demin 10 15 defa kustu yemleri sindiremiyorda suanda büyük ihtimal açta napabilirim sağlıklı halinide koydum kusum tosun gibiydi benim ne olur yardım edin?

Tüy dökümünede girmiş, umarım iyileşir geçmiş olsun

baytril %2,5 luk al, yarısına kadar su olan suluğa enjektör ile 10 damla damlat, kuşun durumu çok kötü ise her sabah ve her akşam 1 damlada ağzına damlat, bir hafta uygula, kuşu sıcak ortama al, mama ve yeşillik verme, yem olarak bu süre içinde aspur (kanarya yemi) ver...

onu atlatmıştık dostum o foto eski tüy dökümündeydi ama sonra hasta oldu suan çok kötü sabaha çıkamıcak gibi hissediyorum yemlikte bekliyo ama yiyemiyorda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

yardım lütfen kimse yok mu üreticilerden?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

yardım lütfen

soğuk almış bence ilaçları kullanın

mustafa abi evet soguk aldı ama ilaçlar çözüm vermiyor suan yem kırmaya hali yok eriyor kus resmen gene kabardı suan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

kusun hala kötü yorumları bekliyorum ne yapabiliriiz kusa

muhabbet kuşu beslemenin en kötü yanı budur işte, çok hassaslar. ilaçları vermeye devam edin, yem kırmaya hali yoksa kabuğu soyulmuş yemi deneyebilirsiniz. umarım çabucak iyileşir :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

cereyanda ya da soğuk bir ortamda kalmış olabilir mi kuşunuz? büyük ihtimalle soğuk algınlığı yaşıyor gibi görünüyor

muhabbet kuşu beslemenin en kötü yanı budur işte, çok hassaslar. ilaçları vermeye devam edin, yem kırmaya hali yoksa kabuğu soyulmuş yemi deneyebilirsiniz. umarım çabucak iyileşir :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

cereyanda ya da soğuk bir ortamda kalmış olabilir mi kuşunuz? büyük ihtimalle soğuk algınlığı yaşıyor gibi görünüyor

kanarya yemi kabuksuz mu olur peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:47 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

kanarya yemide aldım bu soğukta gittim bonnnie marka aldım ama içinde ekmek parçaları gene var bakalım bunu yicek mi ?

kafes içinde tuy görüyormusunuz eğer görüyorsanız tuye girmiştir...

kanarya yemi kabuksuz mu olur peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:47 -->-> Daha önceki mesaj 08:27 --

kanarya yemide aldım bu soğukta gittim bonnnie marka aldım ama içinde ekmek parçaları gene var bakalım bunu yicek mi ?

denemek lazım. ben olsam yavru muhabbetler için üretilen kabuksuz yemlerden denerdim. kanarya yeminin içeriğini pek bilmiyorum, muhabbet kuşunun da sevdiği yediği tohumlardan bulunuyorsa yer diye tahmin yürütebiliyorum sadece

dün aksam 10 gibi kustu kus o saatten beri hala yemek yemedi baya halsizleşti kus sanırım gidici evi havalandırmak için cam açıyolarlar o sırada üşüttü sanırım kus 1 haftadır odama aldım sıcakta tutuyorum ama düzelmiyor =(

muhabbet kuşları ne yazık ki çok hassas hayvanlar. senelerce baksanız besleseniz bile en küçük ihmalinizin sonucu ölümcül olabiliyor. ben 2 ay önce bir kuşumu bu cereyanda kalma yüzünden kaybettim. aynı sizin kuşunuz gibi halsiz bitkin, tüyleri kabarık şekilde sürekli uyuyordu. yemi bırakın, suyu kursağında tutamıyor sürekli kusuyordu. resmen 10 gün boyunca geceli gündüzlü takip edip ilaçlarını vitaminlerini verdim, sessiz sakin sıcak bir ortamda dinlenmesini sağladım ama kurtaramadım ne yazık ki :(

inşallah sizin kuşunuz çabucak toparlar. şu an ne hissettiğinizi çok iyi anlıyorum.

dostum evi havalandirken diger odaya al cami açik olmayan bir odaya camlar açikken kalirsa orda üşüte bilir. vitamın falan veriyorsun değilmi suyuna katip...

muhabbet kuşları ne yazık ki çok hassas hayvanlar. senelerce baksanız besleseniz bile en küçük ihmalinizin sonucu ölümcül olabiliyor. ben 2 ay önce bir kuşumu bu cereyanda kalma yüzünden kaybettim. aynı sizin kuşunuz gibi halsiz bitkin, tüyleri kabarık şekilde sürekli uyuyordu. yemi bırakın, suyu kursağında tutamıyor sürekli kusuyordu. resmen 10 gün boyunca geceli gündüzlü takip edip ilaçlarını vitaminlerini verdim, sessiz sakin sıcak bir ortamda dinlenmesini sağladım ama kurtaramadım ne yazık ki :(

inşallah sizin kuşunuz çabucak toparlar. şu an ne hissettiğinizi çok iyi anlıyorum.

evet işte aynı durumdayım gercekten cok zor veterinere gittik aldım ilacı var vitaminde veriyorum ama düzelmiyor gercekten hassaslar sizede gecmiş olsun

evet işte aynı durumdayım gercekten cok zor veterinere gittik aldım ilacı var vitaminde veriyorum ama düzelmiyor gercekten hassaslar sizede gecmiş olsun

çok teşekkür ederim. inşallah sizin kuşunuz sağlığına kavuşur, eski neşeli oyuncu günlerine geri döner.

insallah düzelir ama umudum yok dün geceden beri çok kötüledi

işallah düzelir dostum. kiş aylarinda daha da dikkat etmeli yazin pek bişey olmuyor kuşlara ama kişin oluyor normal de yaz olan ülkere gitmesi gerekirken burda soğukta kaldiklari için hasta olma oranı %90 a cıkyor...

çok üzüldüm :( evin havalandırılması konusuna yaz kış dikkat ederseniz gelecekte aynı sorunla karşılaşmazsınız sanırım. ben artık kuşun bulunduğu yerde pencere açtırmıyorum :) ne demişler bir musibet bin nasihatten evladır. tekrar çok geçmiş olsun, siz elinizden gelen bakımı ve tedaviyi uygulamaya devam edin, iyileşemese bile, en azından çok acı çekmesin yavrucak...

son durum nedir ? hareketlerinde bir değişiklik var mı kuşunuzun ?

Geri