Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum halsiz bir şekilde uyuyor

Ebrupars

Yeni Üye
Muhabbet kuşum iki gündür böyle ötüp konuşmuyor, uyukluyor halsiz bir şekilde uyuyor. salmak için kafesini açıyorum çikmiyor parmağimi kafesin içerisine sokuyorum o şekilde çikartiyorum parmağimla ama uçmuyor direk içeri giriyor.keyfi yok gibi. Ne yapmaliyim hastami kuşum yardimci olur musunuz neyi var acaba :/

Ekli dosyalar

• 15538027498411795615500.jpg
    15538027498411795615500.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 48
Kuşun bulunduğu yer soğuk olabilir , birde dışkısını çeker misiniz ishal olma ihtimalide var. Vitamin meyve sebze iyi gelir ishalse patates başlamasında iyi gelir

kuş hasta çok belli. Bi veterinere götürme imkanınız varsa vakit kaybetmeden götürün derim.,
İshal ve kuruma hastalığı şüphesi gördüm ben. Kuşun pop kısmına bakıp üstünkörü ishal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ona göre ilaç kullanmak gerekli.
Kuruma için de kusu elinize aldıgınızda göğüs bölgesindeki svirligin sagına soluna bakınız bosluk var mı içine çöküyor mu eğer çöküyorsa kuruma hastalıgıdır.
Kuruma hastalıgı için de vvetriner şart hastalıgın evresnin tespiti ve ilac kullanı mı için.
Ayrıca son zamanlarda banyo felan yapıp soguk havaya cereyana maruz kaldı mı ?

kuş hasta çok belli. Bi veterinere götürme imkanınız varsa vakit kaybetmeden götürün derim.,
İshal ve kuruma hastalığı şüphesi gördüm ben. Kuşun pop kısmına bakıp üstünkörü ishal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ona göre ilaç kullanmak gerekli.
Kuruma için de kusu elinize aldıgınızda göğüs bölgesindeki svirligin sagına soluna bakınız bosluk var mı içine çöküyor mu eğer çöküyorsa kuruma hastalıgıdır.
Kuruma hastalıgı için de vvetriner şart hastalıgın evresnin tespiti ve ilac kullanı mı için.
Ayrıca son zamanlarda banyo felan yapıp soguk havaya cereyana maruz kaldı mı ?
Dişkisi şu şekilde banyo yaptirmadik cereyana falanda maruz kalmadi hic :/ ölcek diye cok korkuyorum cok ciddi bir seymidir

Ekli dosyalar

• 1553803451572622441453.jpg
    1553803451572622441453.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 41
Kuşun bulunduğu yer soğuk olabilir , birde dışkısını çeker misiniz ishal olma ihtimalide var. Vitamin meyve sebze iyi gelir ishalse patates başlamasında iyi gelir
Soğuk bir yerde değil ama. Dişkisi şu şekilde

Ekli dosyalar

• 1553803582103756822600.jpg
    1553803582103756822600.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 37
Peki göğüs bölgesini içi çöküyor mu Sivrilik var mı ? Kontrol etmeniz lazım
Hastalık ilerlerse maalesef kaybedebilirsiniz. Erken müdahele cok önemli.
Altına pecete koysaydınız ceske . Dıskı daha belli olurdu.
İshal olma ihtimali yüksek ama pop kısmnını bakmanız lazım bir önceki yazdıgım mesajdakigibi.
İshalin 2 türü var mikrobik ve normal yeme içmeden kaynaklı(bolca msıvı tüketimi gibi) ishal.

Peki göğüs bölgesini içi çöküyor mu Sivrilik var mı ? Kontrol etmeniz lazım
Hastalık ilerlerse maalesef kaybedebilirsiniz.
Altına pecete koysaydınız ceske . Dıskı daha belli olurdu.
anlamiyorum gerckten ama onuda kontrol edicem

Geri