Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafese girmiyor

Miss. Astronout

Yeni Üye
muhabbet kuşum dışarı çıktığı zaman bir daha içeri girmek istemiyor. Yani zorla içeri giriyor ne yapmalıyım?

Benzer sorular için birden fazla konu açmayın.

Son düzenleme:
Önceki açtığınız konuda bu soruyu da sorabilirdiniz.
Avucunuza almak son çare olsun. Eğer bu kafesine girmiyor diye veya yüksek yere çıktı insin de öyle deneyeyim derseniz, kaçma davranışını pekiştirmiş olursunuz. Israrla ve acele etmeden, nazikçe, korkutmadan, belki ilk günlerde 50 - 100 defa deneyerek kafese girmesini sağlamaya çalışın. Genellikle yorulup pes ederler. Ama baktınız yoruldu, hiç hali kalmadı, uçamayacak hale geldi ama girmemek için direniyor, işte o zaman avucunuzun içine nazikçe alarak kafese koyarsınız. Dediğim gibi bu son çare olsun ama bu da bir yöntemdir. En sonunda anlar ki kaçış yok, eninde sonunda der ki "Bu karşımda duran dev istediği zaman beni kafese koyacak, o zaman hiç kendimi yormayayım kafese gireyim" diye düşünmeye başlar.

Birden fazla aynı başlıktaki konu siteye tıklama getirir bu normalde yöneticilerin sevdiği bir şey

Bu durum bende de var sabahları çıkmak için çıldırıyor açıyoruz, saatin tepesine gidip konuyor büyükte bir saat rahat ediyor sanırım bazen de bir rafın üzerine konuyor ikisinin arasıda sürekli. Aç, susuz kalsa da girmiyor kafese saatin üstünde uyur bıraksam parmağımı uzatıyorum konsun diye bakıyor ama konmaya hiç niyeti yok. Bazen onunla konuşup uyur moda getiriyorum gözleri kapanınca yakalıyorum bazen de ışığı kapatıp yakalıyorum sonra kafese. Kafese girince de suyunu içiyor yemini yiyor oyuncakları ile oynuyor kapıyı açıyorum bu seferde çıkmıyor yani gündüz dışarda gece içerde ama kendi girmiyor kuş bir aylık zamanla girer mi kendi. Ne önerirsiniz.

Geri