Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesinden çıkmıyor

Adanali

Meraklı Üye
Arkadaşlar ben 2 hafta önce 2 aylık muhabbet kusu aldım fakat yuvasından cıkmıyor cinsi erkek kafesin içine elimi soktugumda parmagıma geliyor ancak dışarı cıkartamıyorum tutmakta ıstemıyorum yardımcı olurmusunuz Tşkler:confused:

bir sorum daha olacak verdigim marul maydanoz elma vs meyve veya sebzeleri yemiyor vitaminsiz kalacagından korkuyorum vitamin ilacı kullanıyorum ama ek besinlerden de yedirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ne yapmalıyım

Merhaba ilk önce iyi forumlar aramıza hoşgeldiniz... Öncelikle kafesin üst kısmı çıkacaktır eger egitmek istiyorsanız üst kısmını bir kaç gün çıkarın üstten elinize almaya çalışın öyle daha çabuk gelecektir avcunuzun içine almamaya özen gösterin muhabbet kuşlarının sevmediği bir durumdur. İkinci olarak vitaminli karışık yemler satan yerler vardır oralardan alırsanız sorun olmaz marul vs. yiyecekler verirkende çok iyi bol su ile yıkamaya özen gösterirseniz iyi olacaktır. Tekrardan iyi forumlar...

Tşk ederim hoş buldum..Üst kısmına cıkıyor devamlı içine girmek istiyor bununla ilgili bir olay oldu balkonda tele asmıstım kafesin altlıgı düşmüş ama kaçıp gitmemiş görünce şaşırdım o derece yani :) avucuma almamaya özen gösteriyorum tüy dökülüyor mevsim değişiminden sebebi o olabilirmi acaba vitamin ilacı kullanıyorum ama yem almamda gerekecek galiba sebze yemiyor ne verdiysem

Yem alın hocam vitaminli karışık. Günde en az 1 saat ilgilenin konuşun. Kafesin kapısı da tüm gün neredeyse açık kalsın kendi ne zaman çıkmak isterse çıksın.

Geri