Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kör oldu arkadaşlar lütfen ama lütfen bi bilgisi olan varsa yazsın

semihyilmaz

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kuşum kör oldu birden bu konuyu görmeyenler için açıyorum bi bilgisi böyle birşey duymuş olan çözümünü bilen var mı lütfen yardım edin. Hayvan hastanesine götüreceğim ama yarına randevu alabildim küçük hayvanlara bakmadıkları için. bi bilgisi olan varsa acil mesaj atsın lütfen...

Hayır durduk yerde kör oldu dört yasında bir erkek. :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:40 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Kavga degil normal oldu 4 yasında bir erkekl

Hayır durduk yerde kör oldu dört yasında bir erkek. :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:40 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Kavga degil normal oldu 4 yasında bir erkekl

Son aldığınız yemden kaynaklı geçici bir durumdur. Aksi taktirde 4 yaşında ki bir kuşun durduk yere kör olması pek muhtemel değil . Yeminizi değiştirin kaliteli yem kullanın. Suyuna da vitamin katın , eğer yemliği bulamıyorsa ki ben doğuştan kör olan kuşun kendi başına yem yediğini ve su içtiğini gördüm ama bulamazsa sizinki elle bir süre gagasına yemliği götürüp suyunu içirin , kısa sürede düzelecektir. Geçmiş olsun.

Son aldığınız yemden kaynaklı geçici bir durumdur. Aksi taktirde 4 yaşında ki bir kuşun durduk yere kör olması pek muhtemel değil . Yeminizi değiştirin kaliteli yem kullanın. Suyuna da vitamin katın , eğer yemliği bulamıyorsa ki ben doğuştan kör olan kuşun kendi başına yem yediğini ve su içtiğini gördüm ama bulamazsa sizinki elle bir süre gagasına yemliği götürüp suyunu içirin , kısa sürede düzelecektir. Geçmiş olsun.

Aynen yemini değiştirmiştik eski yemine geri dönsek vitamin göz damlası vs kullanıyoruz yemini geri değiştirsek göxleri eski halini alır mı gerçekten ?

Geçmiş olsun İnşaallah bian evvel sağlığına kavuşur kaliteli yemden şaşmayın derim öncelik ve en önemlisi imkanınız varsa veterinere götürmenizde fayda var

Geçmiş olsun geçicidir o sağlığına kavuşur inşaallah

Geçer geçer Allah in izniyle forumda 1 ya da 2 arkadaşın daha başına gelmişti ama gerçek kararı veteriner bilir tabiki

Gerçekten geçer mi yemi 5 gündür kullanıyorum hemen değiştireceğim. Çok kötüydüm kaç gündür içime su serptiniz. Gerçekten iyileşir mi 5 gündür o yeni veriyorduk bilmeden ?

Yeni kullandığınız ve kör ettiğinden şüphelendiğiniz yem markasını söylerseniz bizde aynı hataya düşmeyelim...?

Yeni kullandığınız ve kör ettiğinden şüphelendiğiniz yem markasını söylerseniz bizde aynı hataya düşmeyelim...?

Abicim biz genelde petshoptan aldığımız bi markasız poşette yem almıştık belli bi markası yoktu ama kakasının rengi eskisine göre değişmişti yem değiştirdiğinizde kakasını kontrol edin çünkü dediğim gibi markasızdı. Allah razı olsun sizlerden bin kere. Yarın da hastaneye götüreceğim zaten iyi olacak inşallah çok sagolun.

Versele laga dan şaşma ben 2 paket aldım geçen güzel yani yiyor.

Hastaneye yemi de götürüp incelettirin elinizde faturası da varsa petshop hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Göz damlası kullanmayın bence , sağlam göze kullanırsanız ters tepebilir.

Hastaneye yemi de götürüp incelettirin elinizde faturası da varsa petshop hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Göz damlası kullanmayın bence , sağlam göze kullanırsanız ters tepebilir.

Yemi değiştirdiğimde eski haline döner mi gözleri onu merak ediyorum ben asıl :(

Yemi değiştirdiğimde eski haline döner mi gözleri onu merak ediyorum ben asıl :(

Düzelir tabii ki , bende bir ara aynı sıkıntıyı çektim açık yem alınca bazen bu tip sorunlar olabiliyor. Merak etmeyin düzelecektir , içiniz rahat etmediyse götürüp gösterin bir veterinere. Belki daha etkin yardımcı olur size. :)

Düzelir tabii ki , bende bir ara aynı sıkıntıyı çektim açık yem alınca bazen bu tip sorunlar olabiliyor. Merak etmeyin düzelecektir , içiniz rahat etmediyse götürüp gösterin bir veterinere. Belki daha etkin yardımcı olur size. :)

İnşallah düzelir ben götürdüğümde yemden olması çok düşük bi olasılık demişti. Katarakt olmuş olabilir demişti. Şu anda tamamen görmüyor neredeyse ama yemini değiştirince görürse bilmiyorum. Yarın da götüreceğiz

Bu şekilde aniden kör olan ve aniden iyileşen kuşlar duydum. Arkadaşların dediği gibi yeminden de kaynaklanabilir. Ama beyindeki bir tümörden olma olasılığı da yüksek. Onu ilaçlarla tedavi etmeye ÇALIŞIYORLAR diye biliyorum ama ilaç isimlerini maalesef bilmiyorum. Yine de öğrenirsem yazarım. Bir ihtimal de nadiren görülen katarakt rahatsızlığı.

Bu şekilde aniden kör olan ve aniden iyileşen kuşlar duydum. Arkadaşların dediği gibi yeminden de kaynaklanabilir. Ama beyindeki bir tümörden olma olasılığı da yüksek. Onu ilaçlarla tedavi etmeye ÇALIŞIYORLAR diye biliyorum ama ilaç isimlerini maalesef bilmiyorum. Yine de öğrenirsem yazarım. Bir ihtimal de nadiren görülen katarakt rahatsızlığı.

Onu nasıl îyileştirebiliriz arkadaşlar yardım edin hergün dışarda cıvıl cıvıl öten kuş şimdi çıkamıyor kafesten bir yardım ederseniz varya çok mutlu edersiniz ikimizi de ben şimdi götüreceğim uzman veterinere ama ilgîlenmiyorlarmış küçük hayvan olduğu için o yüzden tek ümidim burası

Ankara gibi bir yerde kanatlı veterineri bulursunuz. Afacan Veterinerden memnundu arkadaşım. İletişim bilgileri burada yazıyor. http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html Biz tedavi etmedikki ilaç söyleyelim.

Bakıldı dün. Ilginç bi vaka dediler büyük ihtimal yem değişimi sonrası toksik zehirlenme o da gözleri vurmuş. B6 b12 ilaçlarına başlayın dedîler. Ama kesin bi sonuç degildir dedi büyük ihtimal böyle hayatına devam eder dedi . Yemî zaten değiştirdim hemen. Sizin bildiğiniz bi yöntem var mı arkadaslar

Geri