Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum küstü mü?

Öncelikle herkese merhabalar. Forumda benzer bir konu arattım ancak ya ben bulamadım yada böyle bir konu yok. Önceden açıldıysa kusura bakmayın..

Beş yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Cicikuş demesini ve öpücük atmasını biliyordu. Bir günlüğüne şehir dışına çıktık ve geldiğimizde sanki küsmüş gibiydi. Cicikuş demiyor ve öpücük atmıyor. Çok ötmemeye başladı. Eskiden geceleri koyduğum odaya girsem ses çıkarmıyordu ancak şimdi ufak ufak ötüyor kızar gibi. Birkaç haftadır böyle gidiyor. Gözlemlediğim kadarıyla yemek yemesi ve su içmesinde sıkıntılar yok. Sadece bize çok yabancıymışız gibi davranıyor. Kuş 1 günlük ayrı kalmada herşeyi unutmuş olabilir mi? Yoksa gerçekten bize küstü naz mı yapıyor.. Nasıl bir yol izlemeliyim? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkür ederim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:03 --

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Bir günde hiç bir şeyi unutmaz. Geçici bir dönem yaşıyor olabilir. Belki tüy dökümü dönemindedir. İlgiyi kesmeyin bence, bir süre sonra normale döneceğini düşünüyorum.

Cevabınız için teşekkürler. Ancak tüy dökümü dönemimde olsa kafasında kapsül tarzı şeyler oluyor ve anlayabiliyorum şuan öyle birşeyi yok. Umarım dediğiniz gibi geçicidir bu durgunluğu.

Nasıl yüzde ufak bir tebessüm olusturan bir dert. :) kuşu o kadar önemsemissiniz ki küstü mü nasıl gönlünü alabilirim diye soruyorsunuz. Ne mutlu size :)) Akşam akşam güzel bir enstantene oldu mesajınız, Teşekkürler. :)
Insallah yardımcı olacak birileri çıkar.

Hasta değil, değil mi? Dışkısı sulu mu normal mi? Kabarık duruyor mu?

Hasta olduğunu sanmıyorum. Dışkısında anormallik yok. Ara ara kabarıyor oda uyuyacağı zaman kafasını kanadına koyup uyuyor kerata.

Resimleride bunlar ; http://hizliresim.com/QWanLr -- http://hizliresim.com/V607BR -- http://hizliresim.com/QWandZ

Cansu Türkyolu, uzun süredir bizimle olduğu için ailenin bir bireyi olarak görüyoruz. Yemek yedimi, su içiyor mu, keyfi yerinde mi? diye bakıyoruz sürekli. Mesajınız için teşekkür ederim ayrıca :)

Son düzenleme:
Fotoğraflarda bir anormallik göremedim. Beslenmesini takviye edici ürünler kullanıyor musunuz? Yani tohum yemleri dışında vitamin, mama vs. gibi şeyleri kastediyorum.

Ballı yemi var birde suyuna vitamin koyuyorum. Onun haricinde bişey yapmıyorum.

Yani açıkçası pek bir şey diyemiyorum. İshal yok, kabarma yok, yem yemesinde sıkıntı yok, tüy döneminde değil. Belki geçici bir durum ama bir şey yapmadan beklemek istemiyorum diyorsanız şu ürünü denemeyi düşünebilirsiniz.

Sera Activ Plus W ;
Sürüngenler, küçük ev hayvanları ve tüm süs kuşları için iştahsızlığa karşı, içme suyuna veya yemine katılarak kullanılan aktif solüsyondur. Yorgunluk, duyarsızlık, tüylerin donuklaşması gibi durumların yanısıra hastalıkların iyileşme süreci sonrasında, kış uykusundan sonra iştahı artırmak için kullanılır.

* Enerji veren, canlandıran, Hintkamışı kökü içermektedir.
* Tüylerin parlak ve sağlıklı olmasını, güçlenmesini sağlar.

Yani açıkçası pek bir şey diyemiyorum. İshal yok, kabarma yok, yem yemesinde sıkıntı yok, tüy döneminde değil. Belki geçici bir durum ama bir şey yapmadan beklemek istemiyorum diyorsanız şu ürünü denemeyi düşünebilirsiniz.

Sera Activ Plus W ;
Sürüngenler, küçük ev hayvanları ve tüm süs kuşları için iştahsızlığa karşı, içme suyuna veya yemine katılarak kullanılan aktif solüsyondur. Yorgunluk, duyarsızlık, tüylerin donuklaşması gibi durumların yanısıra hastalıkların iyileşme süreci sonrasında, kış uykusundan sonra iştahı artırmak için kullanılır.

* Enerji veren, canlandıran, Hintkamışı kökü içermektedir.
* Tüylerin parlak ve sağlıklı olmasını, güçlenmesini sağlar.

Dediğiniz ilacı pazartesi temin ederim. İnşallah iyi gelir. Teşekkür ederim ilginiz için...

Geri