petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum kusuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sezer BOZKIR tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Sezer BOZKIR

Merhabalar;
    Muhabbet kuşumun göğsü jilet gibi olmuştu, hatta buraya da konusunu açmıştım.
    Yemini vitaking kullanmaya başladım, vitamin ve antibiyotik takviyesi yapıyorum, bu akşam kustu, direk yemi kusuyor biraz da tükürük kusuyor hafif ekşimsi bir kokuyla, acaba öneriniz nedir?

2. Tunç ÇAĞATAY

Vitamin ve antiboyitik fazla vermeyin doz aşımı yapmayın

3. Sezer BOZKIR

Suluğun 3/4'üne 10 damla elite vitamin, 10 damla Apex axtım damlatıyorum, gittiğim veteriner kuşcuya yönlendirmişti, onunda belirttiği kullanım şekli aynen böyledi, neredeyse 1 hafta olacak bu şekilde. Tamamen kuş iyileşene kadar kullan dedi.

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Veteriner kuşçuya mı yönlendirdi? O veterinere bi daha gitmeyin. Verdiği ilacı da kesin. Verdiği ilaç da değil aslında yem katkısın. Neo terramycyn kullanın. Hafif bir antibiyotiktir. Kusma böbreklerin kaldıramadığı durumlarda ortaya çıkar. Tedavi ediceğini düşünüyorum.

5. Sezer BOZKIR

Bahsettiğim kuşcu kaliteli. Yetiştirdiği kuşlarını ve bakımlarını arada gider incelerim, neo terramycn maalesef burada bulmam mümkün değil.
    Bir de Yozgat'ta 3 tane veteriner mevcut, 2si büyük baş hayvanlar konusunda bilgili yani kuşlardan anlamıyor(larmış), dediğimde beni yönlendiren kişi.

#5 Sezer BOZKIR, 20 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ağustos 2014
  6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş