Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum üşüttü ve hapşırınca tane tane yem döküyor

Merhabalar kursak mantarı için zararlı demişsiniz ama forumda birçok yerde bilgili diye düşündüğümüz insanlar bu ilacı öneriyor bende daha önce o önerilerden dolayı almıştım. Zararı nedir peki ve neden kimse söylemiyor sizin gibi de öneriyor?
Mikostatin de alkol ve şeker bulunuyor. Bundan dolayı vermek sakıncalı. Ama zorda kalınırsa kullanılabilir.

İlk video da dikkat ederseniz mukusunu saçıyor etrafa
İkinci videoda da hızlı hızlı nefes alıyor totosununu çok açıp kapatıyor bu yüzden ve kuyruğunu yukarı aşağı doğru sallıyor
Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Hafif solunum yolu enfeksiyonu var gibi görünüyor, kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşınız.
Tamam atacağım. Bu arada hapşırdığında birkaç tane sümükle beraber yem atmasına ne diyorsunuz? Sümükle beraber yem atıyor her hapşırdığında. Nedeni nedir? Sindirim sıkıntısı mı çekiyor sizce?

Bakteriyel mantar enfeksiyonu var gibi görünüyor son durumu hakkında bilgi verin ona göre öneride bulunacağım.
Bugün veterinere gittim kontrole. Solunum yolu enfeksiyonu dedi ve teramisin oral toz verdi. Bi hafta kullan tamamen iyileşecek dedi. Sizin öneriniz nedir?

Bende Neo teramisin önerecektim, bende bakteriyel kaynaklı solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum.
Anladım Bi hafta kullan ilk 3 günde etkisini gösterir dedi ve yanında vetasupra diye de vitamin verdi aynı suya kat dedi.

Bende Neo teramisin önerecektim, bende bakteriyel kaynaklı solunum yolu enfeksiyonu olduğunu düşünüyorum.
Merhaba tedavide 5. Günümüz kaldı 2 gün. Hafif kabarıklığı var hala ve tıkanıklığı da hafif var. 2 gün içinde devam ederse ne yapmalıyım devam etmeli miyim neo teramisin oral toza? Veteriner 1 hafta kullan geri gelmene gerek yok düzelir demişti.

7 güne tamamlayın durumuna bakalım bakteriyel ise Neo teramisin çözecektir fakat bakteriyel değil ise doksisiklin etken maddeli ilaç önerisinde bulunuruz.
Tamam teşekkür ederim. Etki eder umarım başka ilaç kullanmak zorunda kalmayız. Bünyesini zorlamak istemiyorum. Dışkısı normal bu arada. Şuan ötüyor sağa sola gidiyor kafeste. Yeni yeni ötmeye başladı sesi kısık ama. Özledi diğer arkadaşlarını :) arada hapşırması da oluyor yem 1 2 tane atıyor yine. Yemine yarım tatlı kaşığı Yulaf tohumu koysam Bi sıkıntı olur mu?

Tamam teşekkür ederim. Etki eder umarım başka ilaç kullanmak zorunda kalmayız. Bünyesini zorlamak istemiyorum. Dışkısı normal bu arada. Şuan ötüyor sağa sola gidiyor kafeste. Yeni yeni ötmeye başladı sesi kısık ama. Özledi diğer arkadaşlarını :) arada hapşırması da oluyor yem 1 2 tane atıyor yine. Yemine yarım tatlı kaşığı Yulaf tohumu koysam Bi sıkıntı olur mu?
Sorun olmaz koyabilirsiniz.

Geri