petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşum ve birtakım sorunları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve alperenk tarafından 24 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. alperenk

alperenk New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar bundan 1 yıl önce bir muhabbet kuşu yavrusu aldım 45 günlükken. Erkek diye aldık dişi çıktı ben de ona çok alıştığım için değişltirmeye kıyamadım. Çok mutlu günler geçiriyorduk omzumdan ayrılmıyordu ötüyordu sabahları artık rahatsız edecek derecede ötüyordu heyecanlı bir kuştu. Okul döneminin son günlerinde durgunlaştı ve bugüne kadar o halde kaldı. Elimden geldiğince ilgileniyorum ben onunla konuşurken birazcık cıvıldıyor ama öyle çok neşeli değil ben bırakınca hemen yine uyumaya ya da tüylerini karıştırmaya başlıyor. Belki sıcak canını sıkmıştır diye kafesine güzel bir banyo taktım ama girmiyor içine. Gün içinde sık sık hapşırıyor kuş kumunu falan az bir şey yemine karıştırıyorum ama pek işe yaramadı aşırı olmayacak şekilde gün içinde hapşırıyor. Son bir ayda yanaklarındaki tüyler, döküldü demem yanlış olur ama seyreldi. Hep yanaklarını kafesin ince tellerine falan sürtüyor ben de avispray aldım yanaklarına 2 günde bir olacak şekilde sıktım ama hiçbir faydası olmadı kuş benden iyice soğudu artık elimi görünce korkuyor. Aramızdaki iletişim bozuldu ve kuşum eskisi kadar mutlu değil. Kafesi epey büyükçe dikdörtgen bir kafes, lütfen yardımcı olun kuşumun mutlu olmasını istiyorum.

#1 alperenk, 24 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 24 Ağustos 2015
  2. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    En sağlıklısı veerinere goturmen
    Benim anladığım kadarıyla kuşun soğuk algınlığı var
    Hapşırması buna işaret
    Uzun süre geçtiyse artık ciddi tedavi gerektirir vakit geçirmeden tedavi uygulamalısın yoksa kuşu kaybedersin

3. alperenk

alperenk New Member

Beğenileri:
    0
    Kuştan anlayan veteriner yok ki hiçbir yerde :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:50 --

yanağını kaşıma ve oradaki tüylerin bir kısmını yolması hakkında bir şey söyleyebilir misiniz. Ağzını açıyor sanki boğazından bir şey çıkartmaya çalışır gibi kafasını yana doğru uzatıyor ayağıyla orayı hırpalıyor.

4. Necdet ESEN

Beğenileri:
    12
    soğuk algınlığında burun üstündeki tüyler, göz kenarındaki tüyler dökülmeye başlayabilir
    hastalığın ilerlediğinin işaretidir

baytril adlı antibiyotik kullanabilirsin ancak önce iyi araştırman lazım sonuçta antibiyotik yanlış tedavinin geri dönüşü olmayabilir
    senin kuştaki belirtiler sonucunda tam tespiti ancak veteriner koyabilir bizimkiler sadece sonucu bilinmeyen tavsiye

Sayfayı Paylaş