Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yak felci ACİL!

• Konbuyu başlatan Eray Saygın
  • Başlangıç tarihi
E

Eray Saygın

Guest
ARKADAŞLAR BENİM MUHABBET KUŞUMUN AYAĞI FELÇ 4-5 YILLIK DÜN BACAĞIYLA DESTEK ALIYORDU FAKAT ŞİMDİ SAĞ AYAĞINIHİÇ KULLANAMIYOR ÇUBUKTAN ÇUBUĞA ZOR ATLIYOR SİZLERDEN YARDIM İSTİYORUM ONUN İÇİN ÇOOK ÜZÜLÜYORUM :'( VETERİNERE GÖTÜRDÜM BİRİ AYRI ŞEYLER DİYOR ÖBÜRÜ AYRI ŞEYLER SİZLERDEN ACİL! YARDIM İSTİYORUM ONUN İÇİN İLAÇ TAVSİYELER SÖYLEYİN LÜTFEN KUŞUM UÇABİLİYOR VE GÖZLER KANATLARI SAĞLLAM SADECE TEK SORUNU SAĞ AYAĞI CAN ERİĞİ YEDİRTTİM İYİ GELİR DİYE PEKİ MASAJ OLURMU AYAĞINA? biliyorum fazla korkup heyecean yapıyorum. SİZLERDEN ACİL YARDIMLAR BEKLİYORUM HERKEZ YORUM ATSIN LÜTFEN RESİM:

Bu dünkü bugun bacağınıda kullanamıyor: https://www.facebook.com/Jin.Alex/p...set=0&total_comments=2&notif_t=feed_comment:(

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya bilen varmı lütfen acil kuşum için çok üzülüyorum tedaviler söyleyin çok mu ilerlemiş yoksa evde zaman içinde tedavi uygulanıp geçermi hemen tavsiye istiyorum:'(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:47 --

Arkadaşlar uzaktan ona seslendiğimde biraz ötebiliyor cevap veriyor fakat dengede biraz sorun yaşasada kend yemeğini yiyebiliyor bu iyiye işaretmi yoksa felç diğilmş yada felçsede hafif felçmi çaresi varmı????? :) YANİ ÇUBUKTA DURABİLİYOR SADECE ÇUBUKTAN DİĞER ÇUBUĞA GEÇMEKTE BİRAZ ZOR ÇIKSADA ÇUBUKTA DURABİLİYOR BU ARADA ONLA İLGİLNDİM YEMEK VERDİM AYAĞINA BEPANTEN SÜRDÜM AZICIK MASAJ YAPTIM VE BACAĞINI ÇUBUĞA KOYMAYI BAŞARDI FAKAT PARMAKLARI KAPALI BİRDE SİZLERDEN ÖNERİLER ALABİLİRMİYİM?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnsanlar gibi düşünürsek felç durumunda hareket yaptırmak önemli ovalamak v.b. size alışkın mı acaba ürkme fılan var mı?Eğerki alışkınsa atlatabilir düzenli hareketlerle hayvanı sıkmadan...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:08 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

Fakat o kuşun ceresinde de problem var o neden öyle acaba veteriner sordunuz mu ne dedi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:11 -->-> Daha önceki mesaj 15:08 --

Birde güzel bir vitamin kullanın en başta.

İnsanlar gibi düşünürsek felç durumunda hareket yaptırmak önemli ovalamak v.b. size alışkın mı acaba ürkme fılan var mı?Eğerki alışkınsa atlatabilir düzenli hareketlerle hayvanı sıkmadan...
bana alışkındır bei çok sever uzaktan çağırdımmı gelir hele okuldan eve girince sesimi duyar duymaz hemen ötmeye başlar fakat bu aralar SADECE ARA SIRA azıcık ürkmeler başlıo ama o da sadece parmağımı kafasına doğru yaklaştırınca elime falan geliyor BİRDE BİŞEY DİECEM ELİME ALDIM KUŞU KUŞUM DA TABİ HER KUŞ GİBİ BİRAZ ÜRKTÜ ELE TUTUNCA SONRA AYAĞINA BİRAZ MASAJ YAPTIM SAKİNLEŞTİ SANKİ GÜLÜMSERMİŞ GİBİ BİR HAL OLDU :D hoşuna gitti ona can eriği veriyorum B vitamini vardır diye masaj zaten onun için çok önemli peki bepanten uyumlumu birde bu dediklerim göz önünde hepsini alarak hayati bir tehlike varmı evde iyileşirmi?:confused:

Can eriği olmaz benim fikrimce güzel bir vitamin ceresini sordunuz mu?

vitamin kullanıyoruzda çenesinde ne problem var ? etrafında birazyeşillik var diyosanız o doğuştan beri böyle o :D bu arada vitaminin adı: Vitoligomin

çenesini sormadık çünkü bir sorun bulamadık çenesinde

Tamam o zaman hareket ovma fılan inş. düzelir.

salıncağına oturmuş şu an kabarmış biraz birde ötüo :D sıcak yerdemi olması lazım bide

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 17:17 --

cevaplarınız için teşekkürler içmi rahatlattınız :)

İşte o varya çok tehlikeli sürekli kabarık durmayacak benim kuşta tüylerini kabartıyor ama sürekli değil.Havalar da iyi bence çok soğuk değilse mekan sorun yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:20 --

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

Vitamini sürekli verme 1 hafta veriyorsan diğer hafta taze su ver.

Canım benim ya, arkadaşım vitamin-mineral desteğinden başka bir şey gelmiyor aklıma.

Şimdi şu dediğim ürünleri almanı tavsiye edeceğim ancak geçirir mi geçirmez mi bilemiyorum. Ama her yolu denemek durumundayız:

Avisol B: B vitamini desteği. Sinir yapısının onarılması için önemli.

Sera Bronchipur W Bitkisel Enerji İçeceği

Aminosol Vitamin Ve Aminoasit Solüsyonu 100 ml

Sera Activ Plus W Vitamin Takviyesi 50 ml

Ürünleri Juen Pet Market / Pet Shop / Kedi, köpek, kuş, balık, sürüngen ve kemirgen için aradığınız herşey adresinden sipariş edebilirsin. Güvenilir ve hızlı bir sitedir.

Orta boy bir suluğu doldur. Suya B vitamini 5 damla, Sera damlalardan beşer damla, Aminosol'dan ise kapağın hemen dibinden ekle. 1 hafta devam et.

İşte o varya çok tehlikeli sürekli kabarık durmayacak benim kuşta tüylerini kabartıyor ama sürekli değil.Havalar da iyi bence çok soğuk değilse mekan sorun yok.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:21 -->-> Daha önceki mesaj 15:20 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 15:21 --

buda videosu:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

videoda arıza çıktı neyse hepinize teşekkür ediyorum umarım yakıında ayağı iyileşir ayağına bepanten sürüp masaj yapıyorum yarın kötü gitmez umarım giderse sizlere söylerim hergün suyuna 1 pompa vitamin sıkıyorum ve yeşillik yediriyorum kendisi atlayıp yemek yiyo o sorun değil inş iyileşir :)

ya ayağında bir kaç gündür gelişme yok ömrü boyunca böylemi kalıcak? :'(

Hiç his yok mu ayağında oynatma fılan yok mu olana kadar devam edeceksin belki aylar sürebilir.

Hiç his yok mu ayağında oynatma fılan yok mu olana kadar devam edeceksin belki aylar sürebilir.
sadce BACAĞINI çok çok az kıpırdatabiliyor oda hangi kuşlar kanatlarını açarlar ya rahatlayabilmekleri için o sırada bacağını azıcık kıpırdatabiliyor ayağı hep havada olduğu için bazen çubuktayken ayağını alıyorum diğer ayağı gibi çubuğun üstüne yerleştiriyorum biraz iyi gelir diye ama sanki hiç hissetmiyor ara sıra dokunduğumda kendini savunuyor oda parmağımı gördüğü içindir. :/

Çok fazla mama verdin mi kuşa.Yağlanma olabilir.Buna bağlı olarak kalbi iflas etmiş olabilir.Kalbi iflas edince beyinde hasar olur yani kısmi felç olur.Her veteriner kuştan anlamaz.Daha iyi veteriner bulursanız hemen götürün

Çok fazla mama verdin mi kuşa.Yağlanma olabilir.Buna bağlı olarak kalbi iflas etmiş olabilir.Kalbi iflas edince beyinde hasar olur yani kısmi felç olur.Her veteriner kuştan anlamaz.Daha iyi veteriner bulursanız hemen götürün
yok ona fazla yem vermem zaten fotoğraftanda anlaşıldığı gibi normal bir boyuta sahip bi ara uçarken bizim salon kapısını açmayı unutmuştum kafesine doğru giderken camı farketmemiş şeffaf olduğu için cama çarptı böyle ondan sonra oldu onl hep ilgileniyorum ayağını ovalıyorum :(

Geri