petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumla Yaşadığım 2 Sorun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Umut Kuroğlu tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Umut Kuroğlu

Herkese merhaba muhabbet kuşum hakkında 2 tane sorunla karşılaşıyorum yardımlarınızı alabilir miyim ? Kuşumdan kısaca bahsetmem gerekirse resimde görüyorsunuz zaten erkek yaklaşık 2 aydır bende ciddi bir problemi yok gayet aktif susmuyor kafeste her türlü hareketi yapıyor yemesi normal temizlik düzenli.. Sorunlar şunlar ;

1 ) Kuşum sürekli bir saldırganlık halinde örneğin elimi uzattığımda daha kafese sokmadan bile ısırmaya yemeye çalışıyor arada bir sertçe vurup saldırıyor ama bu elden korku değil çünkü kafese elimi sokuyorum hemen geliyor elime ama ısırıyor elimin üstünde dolanıp yemeye çalışıyor sürekli gagasıyla... Kuşum tek olduğundan eş istediğinden mi böyle yapıyor nasıl yapmalıyım böyle yapmaması için ? ( tek bakmak istiyorum )

2 ) Bu sabah kuşumun kuyruğundaki 2 uzun tüyün koptuğunu gördüm kafes tabanına düşmüştü tekrar çıkar biliyorum fakat neden böyle bir şey olmuş olabilir ? Ne yapabilirim ? ( Diğer tüylerinde bir sorun yok ) ​

Kuşuma kullandığım yem

KUŞUM ;

2. Sinan Şimşek

Benim kuşta iki aylık o da tüy döküyor normal herhalde bu yaşta...Alalı ne kadar oldu ben ilk eve getirdiğimde sürekli ısırıyordu şu anda ısırıyor fakar o kadar değil zamanla alışır herhalde...

3. Umut Kuroğlu

Kuş 2 aylık değil kuş yaklaşık 4-5 aylık olması lazım bende durma süresi 2 aya yakın... Isırma arada saldırıyor dönüşüyor arada tüm kolum boyu yürümek istiyor ama hep ısırıyor oyun mu oynuyor bilmiyorum bazen can yakıyor korkusu yok maşallah saldırgan..

4. Umut Kuroğlu

Başka cevap verecek yok mu ?

5. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    kuş dişi sanırım dişler ısırmayı seviyor erkeklere görede daha sert acıtarak ısırıyorlar

6. Umut Kuroğlu

Kuşum erkek gaga üstü bariz rengi belli forumda daha öncede erkek olduğunu doğrulayan oldu ama bilmiyorum yine bakarak söylerseniz

#6 Umut Kuroğlu, 9 Eylül 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2013
  7. Umut Kuroğlu

Cevap alamadım hala arkadaşlar ??? Yardımcı olacak yok mu ?

*** GÜNCEL ***

8. Tunç ÇAĞATAY

Genellikle dediklerini dişi kuş yapar bizdede oyle ama erkekde yapabiliyormuş demek

Kuştüye girmiş 1 aya kalmaz çıkar daha uzunu merak etme :)

9. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    niye dua etmiyon kardeş kuş sana alışmış elinle oyun oynuyo

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşunuz ergenlikte.. Yani bi Ergenlikte olan insan nasıl sağa sola saldırır stres yaşarsa kuşunuzda da bu durum var.. Merak etmeyin düzelecek.. Benim eğittiğim kuşumda böyleydi dışarı çıkardığımızda nerdeyse savaş pozisyonu alırdık kolumuzu ayağımızı kurtarmak için ama zamanla geçti sadece stres ve yaş

11. Umut Kuroğlu

Peki sanırım dediğiniz gibi kuş ergenlik döneminde huysuz yiyip ısırmaya çalışıyor sürekli bazen tüneğe sürtüyor kendini kısık sesler çıkarıp ince ince ...

12. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Senin kuş yine iyi bnm dişide kuyrukta tüy kalmadı nerdeyse :) tüye girmiştir seninki muhtemelen :)

13. ArTemiS

ArTemiS Guest

Kuş elinizi ısırdığında çekmeyin ki huyundan vazgeçsin..

14. Umut Kuroğlu

Verdiğiniz cevaplar için sağolun bakalım elimle oynasın ısırsın saldırsın geçer umarım alıştıkça ... Bu arada odun tünekte aldım taktım şimdi daha iyi oldu =)

Sayfayı Paylaş