Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumla Yaşadığım 2 Sorun

• Konbuyu başlatan Umut Kuroğlu
  • Başlangıç tarihi
U

Umut Kuroğlu

Guest
Herkese merhaba muhabbet kuşum hakkında 2 tane sorunla karşılaşıyorum yardımlarınızı alabilir miyim ? Kuşumdan kısaca bahsetmem gerekirse resimde görüyorsunuz zaten erkek yaklaşık 2 aydır bende ciddi bir problemi yok gayet aktif susmuyor kafeste her türlü hareketi yapıyor yemesi normal temizlik düzenli.. Sorunlar şunlar ;

1 ) Kuşum sürekli bir saldırganlık halinde örneğin elimi uzattığımda daha kafese sokmadan bile ısırmaya yemeye çalışıyor arada bir sertçe vurup saldırıyor ama bu elden korku değil çünkü kafese elimi sokuyorum hemen geliyor elime ama ısırıyor elimin üstünde dolanıp yemeye çalışıyor sürekli gagasıyla... Kuşum tek olduğundan eş istediğinden mi böyle yapıyor nasıl yapmalıyım böyle yapmaması için ? ( tek bakmak istiyorum )

2 ) Bu sabah kuşumun kuyruğundaki 2 uzun tüyün koptuğunu gördüm kafes tabanına düşmüştü tekrar çıkar biliyorum fakat neden böyle bir şey olmuş olabilir ? Ne yapabilirim ? ( Diğer tüylerinde bir sorun yok )​

Kuşuma kullandığım yem
PetShop_2513528.jpg

KUŞUM ;
shnf1.jpg

Benim kuşta iki aylık o da tüy döküyor normal herhalde bu yaşta...Alalı ne kadar oldu ben ilk eve getirdiğimde sürekli ısırıyordu şu anda ısırıyor fakar o kadar değil zamanla alışır herhalde...

Kuş 2 aylık değil kuş yaklaşık 4-5 aylık olması lazım bende durma süresi 2 aya yakın... Isırma arada saldırıyor dönüşüyor arada tüm kolum boyu yürümek istiyor ama hep ısırıyor oyun mu oynuyor bilmiyorum bazen can yakıyor korkusu yok maşallah saldırgan..

Kuşum erkek gaga üstü bariz rengi belli forumda daha öncede erkek olduğunu doğrulayan oldu ama bilmiyorum yine bakarak söylerseniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap alamadım hala arkadaşlar ??? Yardımcı olacak yok mu ?

*** GÜNCEL ***

Genellikle dediklerini dişi kuş yapar bizdede oyle ama erkekde yapabiliyormuş demek

Kuştüye girmiş 1 aya kalmaz çıkar daha uzunu merak etme :)

niye dua etmiyon kardeş kuş sana alışmış elinle oyun oynuyo

Kuşunuz ergenlikte.. Yani bi Ergenlikte olan insan nasıl sağa sola saldırır stres yaşarsa kuşunuzda da bu durum var.. Merak etmeyin düzelecek.. Benim eğittiğim kuşumda böyleydi dışarı çıkardığımızda nerdeyse savaş pozisyonu alırdık kolumuzu ayağımızı kurtarmak için ama zamanla geçti sadece stres ve yaş

Peki sanırım dediğiniz gibi kuş ergenlik döneminde huysuz yiyip ısırmaya çalışıyor sürekli bazen tüneğe sürtüyor kendini kısık sesler çıkarıp ince ince ...

Senin kuş yine iyi bnm dişide kuyrukta tüy kalmadı nerdeyse :) tüye girmiştir seninki muhtemelen :)

Kuş elinizi ısırdığında çekmeyin ki huyundan vazgeçsin..

Verdiğiniz cevaplar için sağolun bakalım elimle oynasın ısırsın saldırsın geçer umarım alıştıkça ... Bu arada odun tünekte aldım taktım şimdi daha iyi oldu =)

Geri