Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Uçma Problemi

oguzkoseo

Yeni Üye
Yaklaşık 2 yaşında 2 adet ayrı kafeslerde yaşayan bir dişi bir erkek muhabbet kuşum var.

Erkek olan ilk geldiğinden beri çok iyi uçmasına rağmen son 1-1.5 aydır uçamamaya başladı. Tüye girdi çıktı ondan zannettim fakat hala uçamıyor. Kısa bir mesafede bile hemen yere düşüyor. Vitaminler kullandım ve hala kullanıyorum fakat nafile. 2 günde bir kafesini açıyorum çok nadiren çıkıyor, uçmaya çalışıyor fakat yere düşüyor. Kaldırıp kafese koyuyorum sonra. Sanırım 2 kanadında da düşüklük var fakat pek bilemediğim için yorumu sizlere bırakıyorum. Alta görsellerini ve videosunu bırakıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-02-04 at 11.38.44.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-04 at 11.38.44.jpeg
    221.1 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2021-02-04 at 11.38.43.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-04 at 11.38.43.jpeg
    209.7 KB · Görüntüleme: 22
Yaklaşık 2 yaşında 2 adet ayrı kafeslerde yaşayan bir dişi bir erkek muhabbet kuşum var.

Erkek olan ilk geldiğinden beri çok iyi uçmasına rağmen son 1-1.5 aydır uçamamaya başladı. Tüye girdi çıktı ondan zannettim fakat hala uçamıyor. Kısa bir mesafede bile hemen yere düşüyor. Vitaminler kullandım ve hala kullanıyorum fakat nafile. 2 günde bir kafesini açıyorum çok nadiren çıkıyor, uçmaya çalışıyor fakat yere düşüyor. Kaldırıp kafese koyuyorum sonra. Sanırım 2 kanadında da düşüklük var fakat pek bilemediğim için yorumu sizlere bırakıyorum. Alta görsellerini ve videosunu bırakıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

kullandığınız vitaminlerin markası ne?

kafesini hergün açıp uçurmaya mı çalışmalıyım alışması için, yoksa yere düştüğü için hiç kafesini açmamalımıyım ?
ya da artık bunu böyle uçamayacak olarak mı kabul etmeliyim.
Görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Vitamin nafile, kuşun kanatları düşük gözüküyor. Nasıl geldi bu duruma?
40-45 gün öncesine kadar çok güzel uçuyordu, tüye girdi bi süre açmadım kafesini. Daha sonra her açışımda her uçmaya çalıştığında kendini yerde buldu.
Çabalıyor fakat 30-40 cm mesafeyi can havliyle uçuyor.

yandan 1-2 fotoğraf atayım daha rahat görebilmeniz için.

1B188C4B-D6BF-42AE-AD98-ABE51E3DCBB4.jpeg
12F29DD0-433F-4918-8A95-658C13B076DE.jpeg

Geri