Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun uçma problemi

jutedss

Yeni Üye
Herkese iyi günler, öncelikle bir muhabbet kuşum var kendisi ortalama 8 ile 10 aylık erkek bir muhabbet kuşu arkadaşım 3 aylıkken bana verdi kendisini çok güzel bir kuş ne ısırıyor ne başka bir şey kafes delisi kafesinden çıkarınca koşa koşa kaça kaça kafesine girmeye çalışıyor kafesinin olmadığı oda da bizimle daha çok oynuyor vakit geçiriyor bizden korkma gibi bir huyu yok çok sokulgan çok oyuncu bir muhabbet kuşu ama bir sıkıntımız var arkadaşım getirdiğinde kuşun uçamadığını söyledi biz de öyle kabul ettik yanına dişi bir muhabbet kuşu aldık bütün gün dib dibe duruyorlar onda bir problem yok fakat bizimki uçamıyor bir ara egzersiz yaptırdım biraz uçmasını sağladım ama yine tam anlamıyla uçmayı beceremiyordu. Uçmaya çalıştığında yükselemiyor yavaşça yere iniyor bir de farkettiğim üzere kanatlarındaki uzun tüylerin dibi hafif hafif kanıyor. Vitaminini herşeyini veriyoruz kilosu 45 gram civarında bir kuş. Antrenman yaptırarak bir süre uçmasını düzelttim daha çok uçuyordu ama sonra kanatlarındaki tüyleri bir ara yoldu ve yine uçamamaya başladı şimdi tüyleri ver ama hafif bir kanama oluyor yine de uçuramıyoruz bu arkadaşı bir hastalıktan mıdır yoksa başka bir problemimi vardır bilemiyorum arkadaşım ilk geldiğinde engelli sanırım ondan uçamıyor tarzı birşey söylemişti ama hiç veterinere götürmedik. Bit pire tarzı birşey yok ağırlığı 45 gram erkek bir muhabbet kuşu.

Öncelikle geçmiş olsun, kanama olarak tabir ettiğiniz şu görseldeki gibi mi acaba? Tüylerini yolması stres veya altta yatan bir hastalık sebebiyle olabilir kuşun ve dışkısının fotoğrafını atarsanız çok iyi olur

Ekli dosyalar

• images - 2022-04-10T192533.960.jpeg
    images - 2022-04-10T192533.960.jpeg
    22.3 KB · Görüntüleme: 8
Öncelikle geçmiş olsun, kanama olarak tabir ettiğiniz şu görseldeki gibi mi acaba? Tüylerini yolması stres veya altta yatan bir hastalık sebebiyle olabilir kuşun ve dışkısının fotoğrafını atarsanız çok iyi olur
yok kanama o şekilde değil daha belirgin bir kan oluyor arada kanadına da bulaşan dışkısında felan herhangi bir problemde yok olması gerektiği gibi bir aralar uçurmaya başladığım zamanlardan da farklı şeyler yapmıyor sürekli aynı karakterde bir kuş oynuyor tırmanıyor uçamadığı için koşturuyor stres açısından da bir problem olduğunu düşünmüyorum benim düşüncem daha çok kafesini çok sevmesi yönünde bir problem var sanırım kafesinden dışarı zor çıkarıyoruz kendi isteğiyle koşa koşa kafesten çıktığını nerdeyse hiç görmedim acaba sürekli kafeste durmak istediği için kanatlarında zayıflama gibi bir durum olabilir mi uçamamasının sebebi bu mudur kanat kaslarıyla ilgili

Geri