Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uçma tüyleri dengesiz uzuyor.

Ocean

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi forumlar. 2 tane muhabbet kuşum var. Erkek olanın uçmasında ve uçma tüylerinde bir sorunu yok. Dişi olan kuşum ilk aldığım zamanlar gayet iyi uçabiliyordu. Tüy dökümüne girdi ve sonra uçma tüyleri çıkmadı. Çıksada biri uzun biri kısa çıkıyor. Kanatlarını çırpıyor ama sadece yere yavaş iniyor uçamıyor. Kalamar kemiği mineral blok hep kafesinde var. Arada yulaf ve aspurda veriyorum. Ötüyor ve hareket ediyor sadece kanatlarında sorunu var. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Ekli dosyalar

• 1619780382447-min.jpg
    1619780382447-min.jpg
    721.2 KB · Görüntüleme: 39
  • 1619780382450-min.jpg
    1619780382450-min.jpg
    812.1 KB · Görüntüleme: 41
Benim de erkek kuşumun bir kanadı daha diğerinden kısaydı tüy dönemi bitince eşitlendi. Tüy dökerken kısa mesafe bile uçamıyordu düşüyordu çok endişelenmiştim ama tüy dönemi bitince çok güzel uçmaya başladı

Benim de erkek kuşumun bir kanadı daha diğerinden kısaydı tüy dönemi bitince eşitlendi. Tüy dökerken kısa mesafe bile uçamıyordu düşüyordu çok endişelenmiştim ama tüy dönemi bitince çok güzel uçmaya başladı
Sizinde mi böyle benim kuşum gibiydi kanatları

Evet bir kanadı diğerinden kısaydı tüy döneminin bitmesini bekleyin bence

bilgisi olan var mı başka arkadaşlar

b vitamini takviyesi yapın

Evet kaliteli bir b vitamini iyi gelecektir Röhnfried bt amin forte B kullanabilirsiniz intternette bölünmüş olarak satılıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20210503_184817-min.jpg
    IMG_20210503_184817-min.jpg
    849.7 KB · Görüntüleme: 27
Evet kaliteli bir b vitamini iyi gelecektir Röhnfried bt amin forte B kullanabilirsiniz intternette bölünmüş olarak satılıyor.
bu vitamin iyi midir petshopdan aldım Bi suluğa 20 damla yazıyor o kadar vermedim hiç bişey olur diye nasıl kullanılmalı

Ekli dosyalar

• IMG_20210503_184817-min.jpg
    IMG_20210503_184817-min.jpg
    849.7 KB · Görüntüleme: 32
Petshopta satılan vitaminler genelde tavsiye edilmiyor yinede siz bilirsiniz.Dediğim gibi Röhnfried en önerilen ama yinede edinene kadar kullanabilirsiniz.

Petshopta satılan vitaminler genelde tavsiye edilmiyor yinede siz bilirsiniz.Dediğim gibi Röhnfried en önerilen ama yinede edinene kadar kullanabilirsiniz.
Dokunma zehirlenme olmaz demi hocam kuşum da uçamıyor üzülüyorum diğer erkek kuşum uçuyor

Son kullanma tarihi geçmediyse sıkıntı olmaz.Petshop ürünlerinin kalitesi maalesef düşük olduğu için tavsiye edilmiyor.

naçizane tavsiyem röhnfried almanız. Pet Shop vitaminleri pek işe yaramıyor kuşun karaciğeri boşuna yorulmasın.

naçizane tavsiyem röhnfried almanız. Pet Shop vitaminleri pek işe yaramıyor kuşun karaciğeri boşuna yorulmasın.
Tamamdır teşekkür ederim yorumun için başka verebileceğim yem falan var mı yararlı olması için kuşumun kilosu nasıl yağlı mı acaba

Tamamdır teşekkür ederim yorumun için başka verebileceğim yem falan var mı yararlı olması için kuşumun kilosu nasıl yağlı mı acaba
hassas tartıyla ölçüp bakabilirsiniz. Yem olarak versele laga,beks ya da gold wings alabilirsiniz

hassas tartıyla ölçüp bakabilirsiniz. Yem olarak versele laga,beks ya da gold wings alabilirsiniz
Kuşçudan poşetlenmiş yem alıyorum onu tavsiye etmez misiniz internetten mi alayım şuan elimde aspur yulaf dal darı da var

Kuşçudan poşetlenmiş yem alıyorum onu tavsiye etmez misiniz internetten mi alayım şuan elimde aspur yulaf dal darı da var
açık yemler genelde tavsiye edilmiyor.Mümkünse bu yemlerden alıp alıştırın. yulafı çok fazla vermeyin yemin içine 1 çay kaşığı karıştırsanız yeter. yağlanma yapabilir.

Geri